Wiesław SQ3CZ sk

Silent KeyZ przykrością informujemy ze w piątek 12 lutego zmarł nasz kolega Wiesław SQ3CZ. Wiesiu od dłuższego czasu był poważnie chory i nie pracował na pasmach ale był aktywny w mediach społecznosciowych. Zapewne wielu pamięta Go ze spotkań w Czeszewie czy na Losiu
Był uzdolnionym artystą, tworzył grafiki, rzeźby i obrazy. Logo klubu SP3PJA jest jego dłuta.
Pogrzeb Wiesława odbędzie się we wtorek 16 lutego, na cmentarzu parafialnym w Witaszycach. Msza św. w kaplicy cmentarnej rozpocznie się o godz. 13.00. Później nastąpi złożenie trumny w grobie rodzinnym.

link do filmu o Wiesławie
https://youtu.be/...

Zebranie Zarządu

Informacje Zarządu OT27W dniu 31 stycznia 2021 o godzinie 11.00 odbędzie się zebranie Zarządu OT-27 PZK. Ze względu na ograniczenia wynikające z sytuacji epidemiologicznej spotkanie odbędzie się w trybie online na platformie Skype.

Tradycyjnie na pierwsze spotkanie w roku zapraszamy przedstawicieli wszystkich naszych klubów. Link do spotkania został wysłany e-mailem do poszczególnych klubów. Jeżeli któryś z członków OT-27 chciałby uczestniczyć

Plan spotkania:
1. Informacja Prezesa OT-27 PZK
2. Sprawozdanie Skarbnika za 2020 rok; informacja na temat bieżących składek.
3. Omówienie zawodów Puchar Wielkopolskiej Pyry edycja 2020 i przedstawienie nowego regulaminu.
4. Współzawodnictwo klubów OT-27.
5. Propozycja do budżetu i planu działań na rok 2021 (można składać do skarbnika lub do prezesa emailem lub podczas zebrania)
6. Podjęcie uchwały w sprawie budżetu.
7. Podjęcie uchwały w sprawie opłacenia faktury ze środków OPP
8. Spotkanie członków i sympatyków (Jarocin?)
9. Wolne głosy i wnioski.

Współzawodnictwo klubów OT-27 PZK w roku 2020

Informacje Zarządu OT27Opublikowano wyniki współzawodnictwa klubów zrzeszonych w OT-27 PZK za rok 2020.
1. miejsce SP3KQV
2. miejsce SP3POW
3. miejsce SP3PMA

Szczegółowe dane dostępne są w menu strony, lub bezpośrednio tutaj >>>
Dziękuję wszystkim Kolegom za zaangażowanie, a Witkowi SP3JDZ za bardzo sprawne prowadzenie klasyfikacji.

SP Contest Maraton 2020 - wyniki

Zawody i dyplomyKolejna, czternasta edycja współzawodnictwa w zawodach krajowych, SP Contest Maraton, osiągnęła finał. Wyniki wstępne SPCM za rok 2020 są dostępne tutaj>>>.

20 lat aktywnej służby amatorskiej radiokomunikacyjnej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Zawody i dyplomyW 1996 roku ARISS rozpoczęło prace nad przygotowaniem sprzętu radioamatorskiego i umieszczeniem go na stacji orbitalnej. W 1999 roku w kosmosie połączono pierwsze moduły stacji wyprodukowane w Rosji i USA. Na początku listopada 2000 roku w ramach 1. Ekspedycji na MSK, na stacji zamieszkała pierwsza załoga. Udane próby nawiązania łączności przy użyciu radioamatorskiego sprzętu ze stacji kosmicznej, ze stacjami naziemnymi na Świecie, rozpoczęto 13 listopada 2000 roku. Próby te trwały kilka dni. Natomiast w dniu 21 grudnia 2000 roku przeprowadzono pierwszą wcześniej zaplanowaną szkolną łączność ARISS. Podczas tego połączenia uczniowie ze szkoły w USA otrzymywali odpowiedzi bezpośrednio z kosmosu od astronauty z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Od tamtej pory zorganizowano ponad 1300 łączności ARISS na całym świecie, w tym dwadzieścia jeden dla uczniów z placówek edukacyjnych w Polsce.

Z Oddziału Terenowego Nr 27 PZK w programie ARISS uczestniczyli krótkofalowcy z klubów SP3PGZ w Kole - w roku 2012 i 2020 oraz SP3POW z Ostrowa Wielkopolskiego w roku 2014.

W celu upamiętnienia tych historycznych wydarzeń, w okresie od 13 listopada (00:00 UTC) do 21 grudnia 2020 roku (23:59 UTC) planuje się pracę stacji okolicznościowych - istnieje możliwość zdobycia okolicznościowego dyplomu. W akcji uczestniczy Ostrowski Klub Krótkofalowców i będzie obecny na falach eteru pod znakiem okolicznościowym SN3ISS.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie: ariss.pzk.org.pl/20yHAMonISS/.

Wyniki SP DX Contest 2020

Zawody i dyplomyPojawiły się wyniki SP DX Contest 2020: Link-->

Puchar Wielkopolskiej Pyry 2020 - podsumowanie zawodów

Zawody i dyplomyKomisja zawodów opublikowała wyniki tegorocznej edycji. Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i gratulujemy osiągniętych wyników.


Wyniki - edycja 2020


W I części (CW/SSB) sklasyfikowano:
grupa A - (stacje z województwa Wielkopolskiego CW/SSB łącznie ) - 23 uczestników,
grupa B - (stacje pracujące na CW indywidualne i klubowe) - 14 uczestników
grupa C - (stacje pracujące na SSB indywidualne i klubowe) - 39 uczestników,
grupa D - (stacje pracujące CW/SSB indywidualne i klubowe) ? 3 uczestników,
grupa E - (SWL) - 2 uczestników.
grupa F - (stacje pracujące CW i SSB do lat 18) - 1 uczestnik

W części II - Digi sklasyfikowano:
grupa G - (stacje indywidualne i klubowe) - 14 uczestników.Zgodnie z regulaminem, wśród stacji biorących udział w zawodach, które uzyskały więcej niż 15 QSO (zaliczonych) komisja rozlosuje nagrody rzeczowe.


EDIT: Wyniki losowania nagród rzeczowych: >>>>

Wystawa z okazji 90. - lecia powstania PZK

Z kraju i ze świataW ramach obchodów 90. rocznicy powstania Polskiego Związku Krótkofalowców przygotowywana jest wystawa "90 lat Krótkofalarstwa Polskiego", która będzie udostępniona od 5 października do końca grudnia 2020 r. w Muzeum Techniki w Opatówku k/Kalisza.
Ekspozycja będzie obejmowała dokumenty, fotografie oraz zabytkowe urządzenia używane przez krótkofalowców na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Planowana jest również część multimedialna w formie prezentacji filmów i nagrań dźwiękowych oraz wydanie katalogu eksponatów. Materiały z wystawy trafią także do wirtualnego Muzeum Krótkofalarstwa Polskiego w Internecie. Projektowi patronuje Prezes PZK oraz Klub OTC PZK, a koordynatorem jest Kol. Bogdan Szkudlarek SP3LD.


Wygenerowano w sekund: 0.09
816,885 unikalne wizyty