Puchar Wielkopolskiej Pyry 2016 - WYNIKI

Zawody i dyplomyKomisja zawodów zakończyła prace nad rozliczeniem zawodów o Puchar Wielkopolskiej Pyry 2016.

Wyniki dostępne są tutaj: PYRA 2016 - WYNIKI

Czas na składanie reklamacji minął. Wkrótce zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe dla uczestników. Listę zwycięzców opublikujemy w oddzielnym protokole.

Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku!

"Pyra 2016" - wykaz przesłanych logów

Zawody i dyplomyWykaz przesłanych logów stacji, które wzięły udział w zawodach "O Puchar Wielkopolskiej Pyry".

Proszę kliknąć TUTAJ

Termin przesyłania logów minął. Logi przesłane po regulaminowym terminie zostaną użyte to kontroli.

Wyniki zgodnie z regulaminem zostaną opublikowane w ciągu 7 dni od zakończenia zawodów.

Rejestracja na 6. konferencję ARISS w Polsce.

Informacje PZKDziała już formularz rejestracyjny na 6 Ogólnopolską Konferencję Uczestników i Sympatyków Programu ARISS. Zapraszamy na stronę internetową konferencji:
http://ariss.pzk.... Konferencja odbędzie się w dniu 22 października br. w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
Zaproszeni na konferencję prelegenci przedstawią prezentacje i referaty, które mają na celu pokazać jak przygotować i zrealizować szkolny kontakt radiowy ARISS. Omówione zostaną zasady przyjmowania i realizowania wniosków szkół ubiegających się o udział w programie. Spotkanie będzie też okazją do omówienia bieżących działań wolontariuszy ARISS w Polsce.
Zapraszamy nauczycieli i uczniów oraz krótkofalowców, którzy dotychczas brali udział w programie ARISS w Polsce, ale przede wszystkim tych, którzy są zainteresowani zorganizowaniem łączności radiowej z astronautą przebywającym na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Organizatorami konferencji są:
- Polski Związek Krótkofalowców,
- Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "ZAP - Edukacja",
- Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW,
- Grupa ARISS w Polsce
przy wsparciu organizacyjnym m. in. ARISS Europe oraz Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
Honorowy patronat nad konferencją objęli Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Starosta Ostrowski. Honorowym przewodniczącym konferencji został Gaston Bertels ON4WF Mentor ARISS Europa.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://ariss.pzk....
Armand SP3QFE i Sławek SQ3OOK

Nowe dane do faktur wystawianych na PZK!

Informacje PZKUWAGA! Dane do faktur wystawianych dla PZK

W związku ze zmianą siedziby PZK proszę aby wszystkie faktury wystawiane na PZK były zgodnie z danymi rejestrowymi Polskiego Związku Krótkofalowców tj.:

Jako Nabywca na fakturze musi być wyszczególniony:

Polski Związek Krótkofalowców
ul. Kordeckiego 66/U1
04-355 Warszawa
NIP: 697-101-82-47


Jako Odbiorca może być wyszczególniony Sekretariat ZG lub Oddział Terenowy, którego dana faktura dotyczy.

W żadnym wypadku nabywcą nie może być Oddział Terenowy PZK!

Faktury wystawione w mies. lipcu i sierpniu na adres sekretariatu ZG PZK czyli na ul. Modrzewiową 25 85-635 Bydgoszcz będą honorowane.

Vy 73! Piotr Skrzypczak SP2JMR sekretarz PZK

info: pzk.org.pl

XXVIII Zjazd OTC

Z kraju i ze świataW dniach 26-28.08.2016 r. w Księżych Młynach ( niedaleko Jeziorska)odbył się XXVIII Zjazd SP OLD TIMERS CLUB. Coroczne spotkanie seniorów i nestorów krótkofalarstwa polskiego upłynęło w bardzo rodzinnej atmosferze.
Nasz oddział OT 27 reprezentowali :
SP3CSD GRZEGORZ
SP3FCO ANDRZEJ
SP3LD BOGDAN
SP3OKS SŁAWEK
SP3SLU JERZY



Klub Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców powstał w Gdańsku, 25 stycznia 1976 roku. W lutym 1985 roku stał się Ogólnopolskim Klubem Specjalistycznym Polskiego Związku Krótkofalowców. Klub skupia seniorów - radio nadawców, członków Polskiego Związku Krótkofalowców. Członkostwo w Klubie Seniorów PZK jest zaszczytem i uznaniem długoletniej, nienagannej działalności krótkofalarskiej. Warto dodać iż obecnym Prezesem SP OTC jest nasz oddziałowy kolega Grzegorz SP3CSD.

Info: Bogdan SP3LD

Wysyłka QSL

Informacje QSL ManageraWczoraj nadeszła powakacyjna paczka (ponad 3kg) QSL z biura SP3. Dziś zostaną rozesłane karty dla stacji które dostarczyły koperty zwrotne : SO3AJS, SP3MEO, SP3NNH, SP9HWY, SQ3JVX, SP3GIL, jak również powtórnie dla klubu SP3KRE.

Jacek SP3SLM - Silent Key...

Silent KeyW dniu 20 sierpnia 2016 r., w wieku 48 lat, po krótkiej chorobie, niespodziewanie odszedł od nas Jacek SP3SLM - QTH Malanów k. Turku. Licencję i znak SP3SLM uzyskał w czerwcu 1988 r. Jacek był ciągle aktywnym krótkofalowcem, członkiem Klubu SP3KQV Kalisz w latach 80. oraz SP3KWA Turek przez blisko 30 lat. Był miłośnikiem techniki wojskowej, łączności UKF i KF, telegrafii. Szykowaliśmy się wspólnie na zawody IARU VHF. Odszedł jeden z niezawodnych filarów Klubu SP3KWA.


Smutek i żal przepełnia serca. Jacek był osobą głęboko wierzącą i prosi o modlitwę. Uroczystość pożegnalna Jacka SP3SLM odbędzie się w środę 24 sierpnia 2016 r. O godzinie 15.00 zostanie odprawiona msza św. w kaplicy przy Kościele Parafialnym w Malanowie, a następnie kondukt wyruszy na miejscowy cmentarz.


Info : Jurek SP3SLU z Kolegami z Turku i Kalisza.

ARISS - zaproszenie dla szkół

Informacje PZKSzkoły zainteresowane edukacyjną rozmową w kosmosie z astronautą na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zapraszamy do złożenia wniosku. Przez trzy miesiące - wrzesień, październik, listopad 2016 roku, ARISS - Europa będzie przyjmować zgłoszenia ze szkół w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie pod adresem: http://www.ariss-eu.org/school-contacts

Proszę pobrać formularz z pkt 2. z prawej bocznej kolumny. Aplikację należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: school.selection.manager@amsat.it

Wraz z wnioskiem, szkoła proszona jest o przedstawienie projektu edukacyjnego ukierunkowanego na przestrzeń kosmiczną. Wnioski będą rozpatrywane w grudniu 2016 r. Szkoły będą wybrane do łączności radiowej ARISS w następnym roku szkolnym, w okresie: wrzesień 2017 - styczeń 2018 r. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: http://www.ariss-eu.org/school-contacts/school-contact-general

Dziękuję za przekazanie tej informacji do zainteresowanych szkół.

Emanuele D'Andria, I0ELE
Przewodniczący ARISS-Europe
(tłum. Irena Szymanowska)

W dniu 22 października 2016 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się konferencja na temat szkolnych łączności ARISS, podczas której będzie można uzyskać wiele informacji związanych z udziałem w tym niecodziennym wydarzeniu. Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Funkcjonuje już strona internetowa konferencji: ariss.pzk.org.pl, a od 1 września dostępny będzie tam formularz rejestracyjny.

Info:
Armand SP3QFE - Mentor ARISS Europe
Sławek SQ3OOK - ARISS Kontakt Koordynator

Wygenerowano w sekund: 0.12
1,127,667 unikalne wizyty