5. Konferencja ARISS w Polsce już za nami

Z kraju i ze świataW dniu 17 października br. odbyła się Jubileuszowa - 5. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Po raz drugi z rzędu miejscem spotkania był Ostrów Wielkopolski. Oddział Terenowy 27 PZK był jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia. Konferencja jest oficjalnie wpisana w obchody tegorocznego Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej - World Space Week 2015 i była jednym z ponad tysiąca oficjalnych wydarzeń WSW2015 zorganizowanych na Świecie i jednym z trzech oficjalnych wydarzeń WSW2015 w Polsce.

Tegoroczną konferencję o ARISS honorowym patronatem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty - Pani Elżbieta Walkowiak oraz Starosta Ostrowski - Pan Paweł Rajski. Honorowym przewodniczącym konferencji był Pan Gaston Bertels, ON4WF - ustępujący Przewodniczący ARISS region Europa.

30 lat Klubu Krótkofalowców SP3KWA w Turku

Kluby17 października 1985r. koledzy Władysław Serafin SP3OKT i Sławomir Krysztofowicz SP3OKS przeprowadzili pierwsze łączności z radiostacji klubowej SP3KWA.
17 października 2015r. Klub Krótkofalowców SP3KWA przy S.M. "TĘCZA" w Turku rozpoczął obchody 30-lecia działalności. Radiostacja klubowa, do końca listopada 2015, nadaje ze znakiem specjalnym SP-30-KWA. Zaplanowaliśmy więcej inicjatyw jubileuszowych, o czym będziemy na bieżąco informować.

Z okazji jubileuszu uruchomiono w nowej szacie stronę internetową Klubu http://www.sp3kwa... do której odwiedzania zapraszamy.

Zarząd Klubu składa członkom i sympatykom SP3KWA oraz wszystkim krótkofalowcom serdeczne życzenia sukcesów, satysfakcji i wytrwałości w radiowym hobby.

Info : Jurek SP3SLU.

9G5SP

Z kraju i ze świataZ Ghany pod znakiem 9G5SP pracuje członek naszego OT PZK Piotr SP3UQE. Z Ghany pod znakiem 9G5SP pracuje członek naszego OT PZK Piotr SP3UQE. Słychać go wieczorami ( po pracy ) w paśmie 14 MHz. Bieżące informacje i zdjęcia znaleźć można na forum klubu Piotra
http://www.sp3pka...ml#msg8288

Zaproszenie do udziału w aktywności radiowej

Z kraju i ze świataW imieniu Martina IK2RMZ oraz swoim jako członka stowarzyszenia EUCW, serdecznie zapraszam wszystkich członków naszego OT do wzięcia udziału w zabawie o wdzięcznej nazwie i pieknym logo "Węże i Drabiny" ("Snakes and Ladders") popularyzującej łaczności CW nad która patronat sprawuje właśnie Europejskie Stowarzyszenie entuzjastów CW.
eucw.org/slogo.png

Logo OT 27

Informacje Zarządu OT27Zarząd OT 27 zaakceptował logo naszego Oddziału. Logo jest już umieszczone na naszej stronie. Od dnia dzisiejszego wszystkie pisma, dyplomy wydawane przez OT 27 będą sygnowane tym logiem. Zarząd dziękuje Błażejowi SQ3TGV za wykonanie projektu.


W zakładce "Administracja" dodano opcję "Uwagi QSL Managera" gdzie zebrano zasady usprawniające obieg kart QSL w OT-27.

Nagrody "Wielkopolska Pyra" edycja 2015

Zawody i dyplomyPuchary dla zwycięzców tegorocznej edycji "Wielkopolskiej Pyry" już gotowe, zostaną rozesłane w dniu jutrzejszym.

Akademia Krótkofalowca OT 27 wrzesień 2015

CzłonkowieKrótka informacja na temat trzeciego spotkania akademii OT27 organizowanej przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV. Spotkanie odbyło się w piątek 25 września 2015r na terenie Klubu Jeździeckiego Wolica w godzinach od 17.00. do 21.00. Przybyło 25 krótkofalowców członków OT 27.

Akademia Krótkofalowca OT 27 wrzesien 2015

CzłonkowieW galerii umieszczono kilka zdjęć z kolejnej edycji akademii krótkofalowca OT 27 która odbyła się w dniu 25 września. Organizatorami po raz kolejny byli koledzy z klubu SP3KQV.
Wygenerowano w sekund: 0.11
872,077 unikalne wizyty