9G5SP na paśmie

9G5SP (SP3UQE) można spotkać w paśmie 14 MHz SSB i emisjami cyfrowymi. Log na stronie
http://www.hrdlog...user=9G5SP

Aktualnie Piotr używa :
- Kenwood TS-570
- home made microphone
- END FED halv wave sloppipng monopole
Praca w innych pasmach możliwa, jeśli uda się postawić inne anteny.

Wysyłka QSL

Informacje QSL ManageraW dniu wczorajszym rozesłano QSL do okręgowych managerów i stacji posiadających opłacone koperty na obsługę QSL.
Według znaków : SP3KRE, SP3HUF, SP3GIL, SQ3TGV, SO3AJS, SQ3POX, SP3MYS.

Współpraca z OT 08 i sprawy łączności kryzysowej

WASRZwracam się z apelem do wszystkich członków OT-08 PZK, jak i również krótkofalowców niezrzeszonych zamieszkałych na terenie działalności Oddziału Poznańskiego PZK do zgłaszania swojego akcesu do przedsięwzięcia zapewniającego niezależną, zapasową łączność radiową na obszarze Wielkopolski. Zarząd Oddziału podejmie decyzję w sprawie stworzenia struktur ds. łączności kryzysowej działających w ramach partnerskiej współpracy z OT-27 PZK na bazie WASR. Po powstaniu takiej struktury Zarząd Oddziału będzie stroną przy wszelkich kontaktach z administracją państwową i samorządową właściwą dla obszaru działalności Oddziału we wszystkich sprawach dotyczących łączności kryzysowej. Uznając potrzebę włączenia się w działalność zapoczątkowaną z inicjatywy członków OT-27 występuję do Koleżanek i Kolegów z wyżej przedstawionym apelem.
Prezes Oddziału Poznańskiego (OT-08) PZK
Jacek Behrendt SQ3OPM

Mam nadzieję, że podjęta współpraca pomiędzy OT 27 & OT 08 przyniesie wiele korzyści dla obecnych i przyszłych członków WASR, ponieważ razem możemy więcej!

Info: Błażej SQ3TGV - Koordynator WASR

5. Konferencja ARISS w Polsce już za nami

Z kraju i ze świataW dniu 17 października br. odbyła się Jubileuszowa - 5. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Po raz drugi z rzędu miejscem spotkania był Ostrów Wielkopolski. Oddział Terenowy 27 PZK był jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia. Konferencja jest oficjalnie wpisana w obchody tegorocznego Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej - World Space Week 2015 i była jednym z ponad tysiąca oficjalnych wydarzeń WSW2015 zorganizowanych na Świecie i jednym z trzech oficjalnych wydarzeń WSW2015 w Polsce.

Tegoroczną konferencję o ARISS honorowym patronatem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty - Pani Elżbieta Walkowiak oraz Starosta Ostrowski - Pan Paweł Rajski. Honorowym przewodniczącym konferencji był Pan Gaston Bertels, ON4WF - ustępujący Przewodniczący ARISS region Europa.

30 lat Klubu Krótkofalowców SP3KWA w Turku

Kluby17 października 1985r. koledzy Władysław Serafin SP3OKT i Sławomir Krysztofowicz SP3OKS przeprowadzili pierwsze łączności z radiostacji klubowej SP3KWA.
17 października 2015r. Klub Krótkofalowców SP3KWA przy S.M. "TĘCZA" w Turku rozpoczął obchody 30-lecia działalności. Radiostacja klubowa, do końca listopada 2015, nadaje ze znakiem specjalnym SP-30-KWA. Zaplanowaliśmy więcej inicjatyw jubileuszowych, o czym będziemy na bieżąco informować.

Z okazji jubileuszu uruchomiono w nowej szacie stronę internetową Klubu http://www.sp3kwa... do której odwiedzania zapraszamy.

Zarząd Klubu składa członkom i sympatykom SP3KWA oraz wszystkim krótkofalowcom serdeczne życzenia sukcesów, satysfakcji i wytrwałości w radiowym hobby.

Info : Jurek SP3SLU.

9G5SP

Z kraju i ze świataZ Ghany pod znakiem 9G5SP pracuje członek naszego OT PZK Piotr SP3UQE. Z Ghany pod znakiem 9G5SP pracuje członek naszego OT PZK Piotr SP3UQE. Słychać go wieczorami ( po pracy ) w paśmie 14 MHz. Bieżące informacje i zdjęcia znaleźć można na forum klubu Piotra
http://www.sp3pka...ml#msg8288

Zaproszenie do udziału w aktywności radiowej

Z kraju i ze świataW imieniu Martina IK2RMZ oraz swoim jako członka stowarzyszenia EUCW, serdecznie zapraszam wszystkich członków naszego OT do wzięcia udziału w zabawie o wdzięcznej nazwie i pieknym logo "Węże i Drabiny" ("Snakes and Ladders") popularyzującej łaczności CW nad która patronat sprawuje właśnie Europejskie Stowarzyszenie entuzjastów CW.
eucw.org/slogo.png

Logo OT 27

Informacje Zarządu OT27Zarząd OT 27 zaakceptował logo naszego Oddziału. Logo jest już umieszczone na naszej stronie. Od dnia dzisiejszego wszystkie pisma, dyplomy wydawane przez OT 27 będą sygnowane tym logiem. Zarząd dziękuje Błażejowi SQ3TGV za wykonanie projektu.


W zakładce "Administracja" dodano opcję "Uwagi QSL Managera" gdzie zebrano zasady usprawniające obieg kart QSL w OT-27.
Wygenerowano w sekund: 0.10
726,298 unikalne wizyty