30 lat SP3KWA relacja z uroczystości

KlubyW sobotę 21 listopada 2015r. w Turku odbyła się uroczystość jubileuszowa pod hasłem "Tort urodzinowy - 30 lat SP3KWA". W rzeczywistości było to spotkanie krótkofalowców członków i przyjaciół Klubu SP3KWA połączone z prezentacjami tematycznymi, uroczystą kolacją i typowym wieczorem towarzyskim krótkofalowców wraz z osobami towarzyszącymi. W spotkaniu uczestniczyli, oprócz członków Klubu SP3KWA, koledzy z Konina, Kalisza, Koła, Łodzi, Łęczycy, Włocławka, Białegostoku, Wartkowic (Orzeszkowa) .


Macierzysty Oddział Terenowy Południowej Wielkopolski PZK (OT-27) reprezentował Z-ca Prezesa Grzegorz SP3RNZ, a zaprzyjaźniony i sąsiedni Łódzki OT-15, jego prezes Przemek SP7VC. Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy na cześć Kolegów, których radiostacje umilkły na zawsze. W tle, na historycznym zdjęciu z roku 1988 można było ujrzeć m.in. Władka SP3OKT, Walka SP3OCF. W dalszej części, w telegraficznym skrócie, historię Klubu SP3KWA przypomnieli Jerzy SP3SLU i Sławek SP3OKS.

Akademia Krótkofalowca OT 27 11 grudzień 2015

CzłonkowiePrzesyłam krótką informacje na temat czwartego spotkania akademii OT27 połączonej z wigilią organizowanej przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV,
Spotkanie odbędzie się w piątek 11 grudnia 2015r na terenie Klubu Jeździeckiego Wolica .o godzinie 17.00.

Informacje QSL managera

Informacje QSL ManageraW dniu 29.10. wysłałem karty QSL dla managerów terenowych w Jarocinie SP3IAS i Kaliszu SP3EWP. Paczki pocztowe a' 2,3kg każda.

W listopadzie po raz ostatni wysyłam karty do CB QSL w Bydgoszczy - proszę zainteresowanych o dostarczanie kart do wysyłki - może być na mój P.O.Box. Po raz kolejny prosze o wysyłanie kart listem zwykłym. Odbiór przesyłek poleconych z kartami to niestety każdorazowo stanie w kolejce do okienka.
73 SP3RNZ

9G5SP na paśmie

9G5SP (SP3UQE) można spotkać w paśmie 14 MHz SSB i emisjami cyfrowymi. Log na stronie
http://www.hrdlog...user=9G5SP

Aktualnie Piotr używa :
- Kenwood TS-570
- home made microphone
- END FED halv wave sloppipng monopole
Praca w innych pasmach możliwa, jeśli uda się postawić inne anteny.

Wysyłka QSL

Informacje QSL ManageraW dniu wczorajszym rozesłano QSL do okręgowych managerów i stacji posiadających opłacone koperty na obsługę QSL.
Według znaków : SP3KRE, SP3HUF, SP3GIL, SQ3TGV, SO3AJS, SQ3POX, SP3MYS.

Współpraca z OT 08 i sprawy łączności kryzysowej

WASRZwracam się z apelem do wszystkich członków OT-08 PZK, jak i również krótkofalowców niezrzeszonych zamieszkałych na terenie działalności Oddziału Poznańskiego PZK do zgłaszania swojego akcesu do przedsięwzięcia zapewniającego niezależną, zapasową łączność radiową na obszarze Wielkopolski. Zarząd Oddziału podejmie decyzję w sprawie stworzenia struktur ds. łączności kryzysowej działających w ramach partnerskiej współpracy z OT-27 PZK na bazie WASR. Po powstaniu takiej struktury Zarząd Oddziału będzie stroną przy wszelkich kontaktach z administracją państwową i samorządową właściwą dla obszaru działalności Oddziału we wszystkich sprawach dotyczących łączności kryzysowej. Uznając potrzebę włączenia się w działalność zapoczątkowaną z inicjatywy członków OT-27 występuję do Koleżanek i Kolegów z wyżej przedstawionym apelem.
Prezes Oddziału Poznańskiego (OT-08) PZK
Jacek Behrendt SQ3OPM

Mam nadzieję, że podjęta współpraca pomiędzy OT 27 & OT 08 przyniesie wiele korzyści dla obecnych i przyszłych członków WASR, ponieważ razem możemy więcej!

Info: Błażej SQ3TGV - Koordynator WASR

5. Konferencja ARISS w Polsce już za nami

Z kraju i ze świataW dniu 17 października br. odbyła się Jubileuszowa - 5. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Po raz drugi z rzędu miejscem spotkania był Ostrów Wielkopolski. Oddział Terenowy 27 PZK był jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia. Konferencja jest oficjalnie wpisana w obchody tegorocznego Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej - World Space Week 2015 i była jednym z ponad tysiąca oficjalnych wydarzeń WSW2015 zorganizowanych na Świecie i jednym z trzech oficjalnych wydarzeń WSW2015 w Polsce.

Tegoroczną konferencję o ARISS honorowym patronatem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty - Pani Elżbieta Walkowiak oraz Starosta Ostrowski - Pan Paweł Rajski. Honorowym przewodniczącym konferencji był Pan Gaston Bertels, ON4WF - ustępujący Przewodniczący ARISS region Europa.

30 lat Klubu Krótkofalowców SP3KWA w Turku

Kluby17 października 1985r. koledzy Władysław Serafin SP3OKT i Sławomir Krysztofowicz SP3OKS przeprowadzili pierwsze łączności z radiostacji klubowej SP3KWA.
17 października 2015r. Klub Krótkofalowców SP3KWA przy S.M. "TĘCZA" w Turku rozpoczął obchody 30-lecia działalności. Radiostacja klubowa, do końca listopada 2015, nadaje ze znakiem specjalnym SP-30-KWA. Zaplanowaliśmy więcej inicjatyw jubileuszowych, o czym będziemy na bieżąco informować.

Z okazji jubileuszu uruchomiono w nowej szacie stronę internetową Klubu http://www.sp3kwa... do której odwiedzania zapraszamy.

Zarząd Klubu składa członkom i sympatykom SP3KWA oraz wszystkim krótkofalowcom serdeczne życzenia sukcesów, satysfakcji i wytrwałości w radiowym hobby.

Info : Jurek SP3SLU.
Wygenerowano w sekund: 0.11
685,808 unikalne wizyty