IARU VHF Contest 2019 informacja i zaproszenie

Zawody i dyplomyGrupa członków OT-27 PZK skupiona przy Klubie SP3KWA Turek organizuje ekspedycję radiową na górę Bałczyna (Ostrzeszów) w celu udziału w międzynarodowych zawodach IARU VHF Contest w łącznym terminie 6-8 września 2019r. W roku 2018 nasza ekspedycja przyniosła oczekiwany skutek, zajęliśmy II miejsce w Polsce (stacje klubowe), nawiązując 392 QSO UKF, w tym trudno osiągalne DX-y. Stanowisko radiostacji w kolejnych dniach odwiedzali krótkofalowcy oraz grupa harcerzy.

2018

Wzorem roku ubiegłego zapraszamy koleżanki i kolegów krótkofalowców, sympatyków przygody i pleneru do odwiedzin na górze Bałczyna (Ostrzeszów) w terminie zawodów IARU VHF 2019. Jest to największa w roku międzynarodowa akcja operatorska w paśmie 144MHz.
W piątek 6 września organizujemy tradycyjne ognisko. Udostępniamy dobrze wyposażoną stację 144MHz SSB/CW/FM z możliwością nawiązywania QSO pod indywidualnymi znakami. Podczas zawodów 7-8 września zapraszamy do asysty oraz wspólnej pracy operatorskiej. Pobyt w plenerze, na szczycie góry Bałczyna jest okazją do odnowienia i zacieśnienia kontaktów osobistych między ludźmi amatorskiej fali.
Na Bałczynie można przenocować we własnym namiocie. Dojazd i parkowanie samochodu możliwe przy drodze, ale do szczytu i naszego stanowiska trzeba podejść pieszo ostatnich kilkadziesiąt metrów. Zapewniamy dostęp do polowej sieci 230V. Prowiant na ognisko każdy przywozi we własnym zakresie, jak również dobrą pogodę i humor. Czekamy na Was !

W imieniu grupy: Jerzy SP3SLU, Zenek SP3JBI, Robert SQ3GOKKomentarze

7 #1 SP3JBI
dnia 27 sierpień 2019 20:15

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.10
1,029,743 unikalne wizyty