Powitanie

PW-Sat2 leci na orbitę!

Z kraju i ze świataJuż 19 listopada 2018 roku planowane jest wyniesienie na orbitę okołoziemską czwartego polskiego satelity - PW-Sat2. Jego głównym zadaniem jest test systemu deorbitacyjnego umożliwiającego usunięcie statku kosmicznego z orbity po zakończonej misji. PW-Sat2 będzie jednym z ładunków misji SpaceFlight SSO-A The SmallSat Express realizowanej za pomocą rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Podany termin startu, ze względu na specyfikę lotów kosmicznych, może ulec zmianie ? dlatego prosimy o śledzenie naszych kanałów informacyjnych.
Środowisko radioamatorów nie raz odegrało olbrzymią rolę w odbieraniu sygnałów z satelitów wysyłanych przez studentów i inne grupy hobbystów z całego świata. Taka pomoc będzie również nieoceniona w przypadku misji satelity PW-Sat2. W tym celu zespół postanowił przygotować i udostępnić narzędzia umożliwiające odbiór i dekodowanie sygnałów z satelity.
Więcej informacji: pw-sat.pl/informacje-dla-radioamatorow/
Członkowie zespołu PW-Sat2 byligośćmi 6. i 8. Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS organizowanej corocznie m.in. przez nasz oddział.

Puchar Wielkopolskiej Pyry - nagrody dodatkowe

Zawody i dyplomyW dniu 14 października 2018 roku w siedzibie klubu SP3POW w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzono losowanie nagród dodatkowych przewidzianych regulaminem zawodów Puchar Wielkopolskiej Pyry.
Wylosowani koledzy:
1. Nagroda rzeczowa - Bon zakupowy 200,-PLN - SP4DNX
2. Bony zakupowy 100PLN - SP9XWL
3. Bon zakupowy 100PLN - SQ2DYF
4. Bon zakupowy 100PLN - SP6EO
5. Radiotelefon VHF Baofeng UV-82 - SP4CGJ, SP4JSJ
6. Nagroda specjalna w II turze zawodów Radiotelefon ręczny Baofeng UV82 - SQ6NSG

Komisja gratuluje wszystkim wylosowanym, nagrody zostaną rozesłane w najbliższym czasie. Zapraszamy do udziału w zawodach w roku 2019!
Vy 73!
Komisja: SP3OKS, SP3RNZ,SP3JBI

Akcja dyplomowa 100. rocznica Republiki Ostrowskiej

Zawody i dyplomyKoleżanki i Koledzy,

Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW zwraca się do Was z informacją o zamiarze upamiętnienia historycznego wydarzenia, jakim było powstanie Republiki Ostrowskiej i z prośbą o aktywne wzięcie udziału w tej akcji.
Rzecz całą chcemy przeprowadzić dwutorowo:
Po pierwsze - wznawiamy pracę stacji okolicznościowej HF1918RO.
sp3pow.pl/news.php?readmore=358
www.qrz.com/db/HF1918RO
Będziemy nadawać pod tym znakiem przez cały listopad 2018 r.
Po drugie - jako dodatkowy czynnik promocyjny, przeprowadzimy akcję dyplomową, związaną z popularyzacją naszej "Małej Ojczyzny" i jej historii.
sp3pow.pl/articles.php?article_id=123
Tutaj właśnie nasza prośba i apel o jak najszersze włączenie się do tego projektu.Info: Jarek SP3AYA

Karty QSL dla członków OT

Informacje QSL ManageraW związku z zebraniem Zarządu OT w dniu 14 października proszę managerów klubowych/regionalnych jak i kolegów o przygotowanie kart QSL do wysyłki.

Zebranie Zarządu OT-27 PZK

Informacje Zarządu OT27W dniu 14 października 2018 roku, o godz. 10:00 w siedzibie klubu SP3POW odbędzie się zebranie Zarządu OT-27 PZK. Zebranie będzie poświęcone pracom nad zmianami w regulaminie zawodów "Puchar Wielkopolskiej Pyry".
Oprócz członków Zarządu, w zebraniu mogą uczestniczyć wszyscy inni członkowie naszego OT, ale zgodnie ze statutem bez prawa podejmowania decyzji. Można jeszcze nadsyłać swoje uwagi do regulaminu naszych zawodów.

SP DX Contest 2018 - współzawodnictwo Oddziałów Terenowych PZK

Zawody i dyplomyPojawiły się wyniki współzawodnictwa OT PZK w tegorocznej edycji SP DX Contest. Nasz OT-27 PZK zajął 6. miejsce!
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej zawodów: klik Miłej lektury...

Sukces Marka SP3XBO

Zawody i dyplomyZ radością informujemy, że nasz Kolega Marek SP3XBO został zwycięzcą tegorocznych European EME Contest w kategorii Multiband QRP. Natomiast w kategorii 144 MHz - Single Operator zajął piate miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Info: SP3KQV
Wyniki zawodów "Puchar Wielkopolskiej Pyry"

Zawody i dyplomyKomisja po sprawdzeniu nadesłanych dzienników zawodów, przedstawia ostateczne wyniki zawodów Puchar Wielkopolskiej Pyry - edycja 2018. <<< WYNIKI >>>
Wśród stacji biorących udział w zawodach, które uzyskały więcej niż 15 QSO (zaliczonych) komisja rozlosuje nagrody rzeczowe. Wynik losowania zostanie podany w terminie późniejszym na stronie OT 27.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji -15 września 2019 roku.

Za Komisję Zawodów - Grzegorz SP3RNZ
Polecamy

Wygenerowano w sekund: 0.19
419,093 unikalne wizyty