Karty QSL - spotkanie OT27 w Jarocinie

Informacje QSL ManageraZabieram ze sobą QSL dla członków OT27. Będę również zbierał QSL do wysyłki - proszę o sprawdzenie członkostwa PZK stacji SP. Karty będę wydawał po załatwieniu części formalnej spotkania przed grillem, w ramach zakąski, hi.

Kolegów aktywnych w paśmie 70MHz zapraszam do QSO z rzadkiego kwadratu JO81 - będę QRV od godz. 10-11 na QRG 70.154 emisją FT8, lub na dowolnej QRG, dowolną znaną emisją.

Do usłyszenia

Wasz QSL manager.

Wyniki SP DX Contest 2018

Zawody i dyplomyPojawiły się wyniki tegorocznych zawodów SP DX Contest. Nie ma jeszcze klasyfikacji oddziałów terenowych, ale kilka stacji z OT-27 może pochwalić się bardzo ładnymi wynikami: http://www.spdxcontest.pzk.org.pl/

Nadzwyczajne Walne Zebranie

Informacje Zarządu OT27W związku z koniecznością uzupełnienia składu osobowego Zarządu oraz Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, Zarząd OT-27 PZK podjął uchwałę nr 7/2018 zwołującą Nadzwyczajne Walne Zebranie, w dniu 9 czerwca 2018r. o godz. 14:45 w pierwszym terminie lub godz. 15:00 w drugim terminie w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Jarocin, ul. Poznańska 34 w Jarocinie.

"Polacy i Kosmos" - konkurs historyczno - plastyczny

Newsy

Co roku, 12 kwietnia obchodzony jest Dzień Kosmonautyki, dla upamiętnienia pierwszego lotu człowieka w Kosmos, który odbył się w 1961 roku. W tym dniu i w dniach następnych krótkofalowcy często nadają radiowo z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) obrazy skierowane do społeczeństwa na Świecie. W tym roku były to obrazy przygotowane przez ARISS Europa, a zaprojektowane i wykonane w Polsce. Ich tematyka nawiązywała do rozpoczętych 40 lat temu międzynarodowych załogowych lotów kosmicznych w ramach programu Interkosmos. Polskim kosmonautą w tym programie był Mirosław Hermaszewski, który swoją kosmiczną podróż odbył również 40 lat temu - w dniu 27 czerwca 1978 roku.


Należy pamiętać, że to nie jedyny polski akcent kosmiczny. Wielu Polaków, począwszy od Mikołaja Kopernika, którego rocznicę śmierci obchodzimy w tych dniach (21 maja), przyczyniło się do eksploracji Wszechświata. Spoglądanie w niebo, to bliskie oraz bardzo dalekie, aby je poznawać, to nie tylko obserwacje z Ziemi, lecz również zaawansowane technologie, budowa teleskopów i radioteleskopów, to również astronautyka. W wielu przypadkach jest to możliwe dzięki polskim naukowcom i inżynierom, którzy projektują i konstruują urządzenia dla potrzeb różnych misji kosmicznych. Ostatnim takim wydarzeniem jest rozpoczęta przez NASA, zaledwie kilka dni temu, misja - InSight, która jako pierwsza w historii ma zbadać głębokie wnętrze Marsa. Badania te nie byłyby możliwe bez urządzenia "Kret HP3", zaprojektowanego i zbudowanego przez polską firmę. Nigdy wcześniej Polacy nie odpowiadali za tak duży i istotny element misji kosmicznej.


Aby poznać i przybliżyć osoby oraz wydarzenia związane z udziałem naszych rodaków w eksploracji Kosmosu, zapraszamy do udziału w konkursie historyczno - plastycznym, którego pomysłodawcą jest dr Armand Budzianowski, SP3QFE - mentor ARISS Europa. Uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie ma nastąpić w dniu 19 czerwca 2018 w Kole, kilka dni przed okrągłą rocznicą lotu naszego rodaka w Kosmos.


Oddział Terenowy Nr27 PZK jest partnerem organizacyjnym tego wydarzenia.


Więcej informacji na stronie internetowej konkursu: ariss.pzk.org.pl/polacyikosmos/Łączność ARISS dla trzech polskich szkół

Z kraju i ze świataŁączność radiowa pomiędzy Międzynarodową Stacją Kosmiczną, a Zespołem Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Buczku, I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łasku i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie zaplanowano na czwartek 26 kwietnia 2018 r. około 10:52 UTC (12:52 czasu lokalnego).
Astronauta NASA Ricky Arnold KE5DAU przeprowadzi łączność radiową dzięki stacji klubowej posługującej się znakiem SP7KYL. Łączność powinna być słyszalna w znacznej części Europy a osoby zainteresowane mogą słuchać na częstotliwości downlik 145,800 MHz FM. Internetowy strumień z wydarzenie będzie dostępny pod adresem ariss.pzk.org.pl/live/
Będzie to 19 łączność ARISS z Polski.

Hermaszewski znów w Kosmosie!

Z kraju i ze świataOrganizacja ARISS Europa i ARISS Rosja planują nadawać drogą radiową obrazy SSTV (Slow Scan TeleVision) z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z okazji Dnia kosmonautyki, który jest obchodzony 12 kwietnia. Ponieważ w tym roku przypada 40 rocznica rozpoczęcia międzynarodowych załogowych lotów kosmicznych w ramach programu Interkosmos, nadawane obrazy będą związane tematycznie z tym wydarzeniem (pl.wikipedia.org/wiki/Program_Interkosmos). Wśród nich pojawi się oczywiście obraz poświęcony naszemu jedynemu jak dotąd kosmonaucie - Mirosławowi Hermaszewskiemu. W zorganizowanie tego wydarzenia zaangażowani są również wolontariusze ARISS z Polski, organizatorzy m.in. corocznych konferencji poświęconych programowi ARISS, które odbywają się od kilku lat w Ostrowie Wielkopolskim.

Włodek SP3EWP - SK...

Silent KeyZ wielką przykrością informuję, że zmarł nasz Kolega Włodek SP3EWP. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 kwietnia 2018 roku. Msza święta zostanie odprawiona o godz 9:30 w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Kaliszu.

SP DX Contest i SP DX RTTY Contest już niebawem...

Zawody i dyplomyW dniach 7 - 8 kwietnia br. odbędą się kolejne zawody SP DX Contest. Regulamin dostępny jest na na stronie internetowej spdxcontest.pzk.org.p
Natomiast na 28 - 29 kwietnia br. zaplanowane są zawody SP DX RTTY Contest. Regulamin dostępny jest na stronie Polskiego Klubu Radiowideografii, który jest ich organizatorem.
W imieniu Zarządu OT-27 zachęcam do udziału. Wymienione zawody zaliczane są m.in. do współzawdnictwa SP Contest Maraton oraz do naszego współzawodnictwa klubów OT-27 PZK.
Wygenerowano w sekund: 0.11
430,530 unikalne wizyty