Kondolencje dla Włodka SP3EWP

Silent KeyWłodku, przyjmij szczere kondolencje z powodu śmierci Twojej żony. Jesteśmy z Tobą w smutku...

Koledzy z klubu SP3PKA oraz OT-27 PZK

Współzawodnictwo klubowe 2016 - WYNIKI

Zawody i dyplomyDobiegło końca rozliczanie współzawodnictwa klubowego za 2016 rok. Czołowe miejsca przypadły w tym roku klubom:
I miejsce - SP3KWA (Turek)
II miejsce - SP3PFQ (Ostrów Wielkopolski)
III miejsce - SP3KQV (Kalisz/Chełmce).
Tabela wyników dostępna jest TUTAJ.
Zarząd gratuluje klubom i dziękuje za uczestnictwo w rywalizacji w roku 2016 zachęcając jednocześnie do aktywności w roku 2017.
Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz pucharu dla zwycięskiego klubu będzie miało miejsce tradycyjnie podczas czerwcowego spotkania członków i sympatyków OT27, na które już teraz zapraszamy!

Zarząd dziękuje Krzysztofowi SP3FYX za sukcesywne aktualizowanie tabeli wyników i rozliczenie współzawodnictwa.

Spotkanie klubów LOK z Wielkopolski

Z regionuW pleszewskim klubie krótkofalowców LOK SP3KWZ w sobotę 4 lutego 2017r. odbyło się spotkanie przedstawicieli radioklubów Ligi Obrony Kraju działających na terenie Wielkopolski. Na spotkaniu ppłk (r) Bogdan Mrowiec, przedstawiciel Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK , omówił bieżącą sytuacje w Lidze Obrony Kraju. Następnie Włodzimierz Karczewski SQ5WWK kierownik Wydziału Szkolenia i Sportów Łączności ZG LOK przedstawił kondycje krótkofalarstwa LOK oraz podsumował prace klubów łączności LOK.Spotkanie było okazją do wręczenia wyróżnienia dla klubu łączności LOK SP3KRE z Kępna za zwycięstwo w 11 Otwartych Mistrzostwach Polski Stacji Klubowych - KF Digital. Obecnie na terenie Wielkopolski w ramach Ligi Obrony Kraju działa osiem klubów krótkofalowców.Info: Bogdan SP3LD

Współzawodnictwo klubowe

KlubyInformujemy, że zostały zaktualizowana tabela współzawodnictwa klubowego za 2016 i dodana nowa na 2017 rok.

Jednocześnie zachęcamy wszystkie kluby do uczestnictwa we współzawodnictwie w bieżącym roku. Regulamin w stosunku do 2016 nie uległ zmianie i jest dostępny na stronie oddziału.

Zebranie OKR i Zarządu OT-27 PZK

Informacje Zarządu OT27W dniu 22 stycznia o godz 10:00 w siedzibie klubu SP3POW w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Poznańska 43 odbędzie się zebranie Oddziałowej Komisji Rewizyjnej oraz Zarządu OT-27. Tematyka dotyczy kontroli OKR i przygotowania związanej z tym dokumentacji.
W zebraniu może uczestniczyć każdy członek OT-27 PZK w charakterze obserwatora.

Kolejna łączność ARISS z Polski!

Z kraju i ze świataNa piątek 25 listopada 2016 roku, na godzinę 12:12 czasu lokalnego w Polsce zaplanowano łączność ARISS z Międzynarodową Stacją Kosmiczną pomiędzy astronautą NASA, Shane Kimbrough KE5HOD i Prywatnym Liceum Salezjańskim we Wrocławiu. Łączność będzie realizowana przez naziemną stację satelitarną obsługiwaną przez W6SRJ, w Santa Rosa, Kalifornia, USA.
Szkoła we Wrocławiu będzie przyłączona do przemiennika SR6WS zlokalizowanego na górze Wielka Sowa (1015 m npm.) w lokatorze JO80fq. Aby słuchać dźwięk z całej łączności (uplink i downlink) prosimy o przyłączenie się do SR6WS na 438.925 MHz FM z CTCSS 94.8Hz. Osoby słuchające na przemienniku proszone są o podawania raportów przez przemiennik do stacji klubowej SP6ZWR z Wrocławia.
Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 10:30. Transmisja wideo dostępna będzie na stronie internetowej: http://ariss.pzk....
oraz:
https://www.faceb...swsalezie/
https://www.youtu...Ep18x8c6UA
Krótkofalowcy, nauczyciele i młodzież z Wrocławia byli uczestnikami konferencji ARISS odbywających się co roku w Ostrowie Wielkopolskim, a których współorganizatorem jest m.in. OT-27 PZK Południowa Wielkopolska.

Zebranie Zarządu OT-27 PZK

Informacje Zarządu OT27Szanowne Koleżanki i Koledzy!

Na dzień 11 grudnia 2016 roku ustalono termin posiedzenia Zarządu OT-27 PZK. Spotkanie odbędzie się w siedzibie klubu SP3PMA przy ul. Wyszyńskiego 3 w Koninie. Początek spotkania o godzinie 10:00.
Tradycyjnie na grudniowe spotkanie zapraszamy przedstawicieli klubów działających na terenie naszego oddziału. Proszę o przygotowanie w formie pisemnej krótkich informacji z działalności w minionym roku oraz zgłoszeń do obsługi QSL. Zebranie będzie poświecone omówieniu spraw klubowych, bieżących spraw oddziału oraz podsumowaniu dotychczasowej działalności.
Równolegle odbędzie się posiedzenie Oddziałowej Komisji Rewizyjnej.

W zebraniach zarządu może uczestniczyć każdy członek OT-27 PZK z głosem doradczym. Jeżeli są jakieś sprawy, które należałoby omówić na posiedzeniu zarządu, to proszę o kontakt.

DXpedycja - wyspa Dhiffushi!

NewsyPolska wyprawa DX-owa 8Q7SP pojawiła się już w eterze z wyspy Dhiffushi w archipelagu Malediwów!

Skład ekipy to Kazik - SP2FAX, Janek - SP3CYY, Andrzej - SP3FZN, Mariusz - SP3SLA, Włodek - SP6EQZ, Krzysiek - SP6JIU oraz Roman SP9FOW.
W ekspedycji tej biorą udział członkowie naszego oddziału Janek SP3CYY oraz Andrzej SP3FZN.
Ekspedycja 8Q7SP będzie aktywna od 20 listopada do 3 grudnia.

Log będzie dostępny na stronie http://www.qsodir...ent/8q7sp/
Szczegółowe informacje dotyczące ekspedycji można znaleźć na stronie wyprawy: http://www.8q7sp....
Wygenerowano w sekund: 0.14
388,605 unikalne wizyty