Puchar Wielkopolskiej Pyry 2023

Zawody i dyplomyJuż w najbliższą niedzielę - 17 września 2023 roku, zapraszamy do udziału w kolejnej edycji zawodów "Puchar Wielkopolskiej Pyry", organizowanych przez nasz Oddział Terenowy PZK.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zawodów.

Najważniejsze zasady w skrócie:
Zawody rozgrywane są w dwóch częściach:
Część KF:
Pasmo 80m emisje CW/SSB 15:00-15:59 UTC.
Podczas łączności podajemy raport RS(T) + PGA - na przykład: 59 KJ01
Część UKF:
Pasmo 2m emisje CW/SSB/FM 16:00-16:59 UTC.
Podczas łączności podajemy raport + lokator 6 znakowy - na przykład: 59 JO91ab
Oprócz nagród za miejsca 1 - 3 (puchar i dyplomy) tradycyjnie przewidujemy nagrody dodatkowe.

Spotkanie w Czeszewie

NewsyStowarzyszenie Krótkofalowców Ziemi Jarocińskiej organizuje biwak w Czeszewie nad Wartą (SPFF144). Od piątku popołudnia 14 lipca, do niedzieli 16 lipca polana należy do krótkofalowców. Zapewniamy prąd, nową, śliczną wiatę, miejsce na anteny, namioty, kampery i bieżącą wodę w Warcie. Kto przyjedzie, chyba nie pożałuje. Będziemy aktywni na paśmie, będziemy testować sprzęt biwakowy i umiejętności kuchenne w warunkach polowych, Będzie nie gasnące ognisko. Wieczorem pewnie będzie "leśna dyskoteka". To tylko część programu !!!

Zapraszamy !!!
wszelkie informacje:
SP3TYI - Waldek tel. 516-796-136

Beacon na pasmo 3cm w JO81vp

Newsy

W dniu 20 czerwca 2023 r. został zamontowany i uruchomiony nowy beacon SR3XHO na pasmo 3cm (częstotliwość 10368,884MHz), o mocy 1W nadający w lokatorze JO81VP. Beacon posiada antenę slot 2x10 i nadaje emisją A1A. Prace montażowe w docelowej lokalizacji wykonali Koledzy Krzysztof SP3LX, Krzysztof SQ3KNL oraz Sławek SQ3OOK.

Beacon został wykonany przez Krzysztofa SP3LX, przy współpracy z Kolegami: Irkiem SP5MX, Kaziem SP7CKH oraz Andrzejem SP8XXN.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za udostępnienie lokalizacji.

Prosimy o raporty via DXCluster.

Info: Krzysztof SP3LX

Spotkanie członków i przyjaciół OT-27 PZK w Jarocinie

Członkowie

Tradycyjnie, w drugą sobotę czerwca odbyło się spotkanie członków i sympatyków Oddziału Terenowego PZK Południowa Wielkopolska (OT-27 PZK). Obok Akademii OT-27 wydarzenie to na stałe wpisane jest w kalendarz działań Oddziału. Podobnie jak w zeszłym roku gościliśmy w Jarocinie, a gospodarzem spotkania byli Koledzy z klubu SP3PJA.
W piknikowej atmosferze i w pięknych okolicznościach przyrody Prezes Oddziału, Sławek SQ3OOK przedstawił zwycięzców współzawodnictwa klubowego w OT 27 za ubiegły rok i wręczył nagrody. Bogdan SP3LD poprowadził prezentację osiągnieć technicznych naszych kolegów, Roberta SP3VZL i jego perfekcyjne wykonanie trascievera PILIGRIM (na zdjęciu powyżej) oraz Witolda SP3JDZ z jego nie mniej doskonale wykonanym trascieverem WOLF. Całość dopełniła replika odbiornika krótkofalowego 0-V-1 pierwotnie wykonanego przez krótkofalowca z Kalisza - Konrada Hartmana SP1MD. Replika autorstwa Staszka SP3YM i Bogdana SP3LD robi naprawdę wielkie wrażenie, a dbałość o szczegóły zasługuje na słowa uznania.
Sławek SQ3OOK zaprezentował, dla wielu z nas zupełnie nieznaną dziedzinę krótkofalarstwa, odbiór amatorskiej telewizji satelitarnej z satelity QO-100 przy użyciu tunera Minitiouner.
Koledzy z klubu SP3PJA poinformowali o rozpoczęciu prac nad legendarnym trascieverem BARTEK w wersji oryginalnej i na podzespołach z epoki. Powstaje pięć sztuk takich trascieverów.
Tych, którzy nie mogli przybyć zapraszamy za rok.

Galeria zdjęć z wydarzenia


Info: Waldek SP3TYISpotkanie członków i przyjaciół OT-27 PZK

CzłonkowieW dniu 10 czerwca 2022 roku (sobota), odbędzie się tradycyjne coroczne, letnie spotkanie członków i sympatyków Południowo-Wielkopolskiego Oddziału Terenowego Nr 27, które podobnie jak w latach poprzednich, odbędzie się w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Jarocin, ul. Poznańska 34 w Jarocinie.
Organizatorzy zapewniają poczęstunek oraz miłą, przyjacielską atmosferę.
Dobra pogoda gwarantowana!
Organizatorzy zapraszają już od godzin wczesno - popołudniowych (około 14...)
Kontakt: Waldek SP3TYI tel. 516-796-136


2022 World Wide DX Contest SSB

Zawody i dyplomyZ wielką radością informujemy, że nasz Kolega Jerzy SP3GEM odniósł niecodzienny sukces w zawodach WW DX Contest. W jego ulubionym paśmie 40m zajął pierwsze miejsce na świecie oraz pierwsze w Europie i pierwsze w Polsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ponadto z naszego OT-27 PZK sklasyfikowano stacje:
SP3AYA - SA LOW 40M (#1 Poland #3 Europe #4 World)
SP3LD - SA LOW 15M (#3 Poland, #14 Europe)
SP3PDO - SO QRP ALL (#5 Poland)
SP3QFZ - SO LOW 20M (#3 Poland)
SP3QDX - SO LOW 40M (#7 Poland)


oraz:
SQ3POS - SA LOW ALL (#10 Poland)Wyprawa dookoła Skandynawii

Newsy

Biblioteka Główna w Kaliszu wraz Kaliskim Klubem Krótkofalowców SP3KQV zapraszają na spotkanie z Przemysławem Gołembowskim SP7VC na temat jego "Wyprawy dookoła Skandynawii" . Prezentacja SP7VC odbędzie się 26 kwietnia 2023r o godz 17:00 w siedzibie Biblioteki Głównej ul.Legionów 66 w Kaliszu. Zapraszamy sympatyków krótkofalarstwa do Kalisza, w trakcie spotkania będzie uruchomiona stacja klubowa SP3KQV, tak wiec prezentacja krótkofalarstwa będzie połączona z promocją książki Przemka SP7VC.

Info: Bogdan SP3LD

Leszczyńskie Zawody UKF

Zawody i dyplomyW najbliższą sobotę, 25 lutego 2023 roku odbędą się Leszczyńskie Zawody UKF. Zawody trwają jedna godzinę, a rozpoczynają się o godz. 18.00 UTC. Organizatorem zawodów jest Leszczyński Klub Krótkofalowców KWARC SP3ZIR, przy wsparciu OT-27 PZK. Zachęcamy więc krótkofalowców z naszego oddziału do licznego uczestnictwa, choćby lokalnie emisją FM (kategoria A w zawodach).

Kliknij link do regulaminu
Informacja ważna dla klubów OT-27 PZK - zawody te od tego roku są zaliczane do współzawodnictwa klubów zamiast Zawodów Letnich UKF.
Wygenerowano w sekund: 0.09
1,074,340 unikalne wizyty