POMAGAJMY UKRAINIE

Z kraju i ze świata
W związku z krytyczną sytuacją na Ukrainie po zbrojnej napaści Rosji, zachęcamy do udzielania wsparcia Ukraińcom walczącym nie tylko o swój kraj, ale także o Europę. Potrzebna jest też pomoc dla tych, którzy uciekli z wojennej pożogi i przebywają obecnie w Polsce.
Ponieważ Polski Związek Krótkofalowców ze względów statutowych nie zajmuje się organizowaniem działalności pomocowej, dlatego proponujemy dokonywanie indywidualnych wpłat na rzecz stowarzyszeń i fundacji zajmujących się statutowo taką działalnością. Przykładowo są to:
- Polska Akcja Humanitarna https://www.pah.org.pl/wplac/
- Caritas Polska https://caritas.pl/
- Fundacja "siepomaga" https://www.siepomaga.pl/
- Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej https://pcpm.org.pl/
- i wiele innych, które z łatwością można znaleźć w Internecie.


Wiele stowarzyszeń i federacji sportowych wykluczyły z rozgrywek i sportowej rywalizacji zawodników z krajów okupujących Ukrainę.
Komisja Zawodów SP DX Contest wraz z Prezydium ZG PZK i GKR PZK wydały lakoniczny komunikat, że postanawiają odwołać tegoroczne zawody.
List otwarty Krzysztofa SP3FYX

CzłonkowieOstrów Wlkp 03.03.2022 r.

LIST OTWARTY DO WSZYSTKICH CZŁONKÓW PZK


W związku z zaistniałą sytuacja na Ukrainie, PZK dzisiaj wydało jedno zdaniowe oświadczenie o apolityczności i nie podejmowaniu jakichkolwiek kroków wobec Rosji i Białorusi. Stanowisko takie budzi mój sprzeciw jako człowieka i krótkofalowca. W momencie kiedy cały świat, wszystkie organizacje społeczne przeciwstawiają się tej zbrodnicze agresji, stanowisko PZK jest usankcjonowaniem morderstw na dzieciach i kobietach przez Rosje.
Polski Związek Krótkofalowców zamiast podjąć radykalne kroki ? między innymi spowodowanie aby wykluczyć Rosje i Białorusi z IARU oraz zmiany w regulaminie SP DX CONTESTU aby wykluczyć stacje z Rosji i Białorusi z udziału w tych zawodach PZK stwierdza że jest apolityczne. W związku z takim stanowiskiem PZK jako wieloletni członek tej organizacji jestem zmuszony do rezygnacji z dalszego mojego członkostwa PZK oraz oddaje moją Odznake Honorową PZK nr 797 z
roku 2009.
Proszę innych kolegów krótkofalowców do rozważenia w swoim sumieniu czy stanowisko PZK jest stanowiskiem z którym musimy się zgadzać.

Krzysztof SP3FYXSP3IGH - SK...

Silent Key

Z głębokim żalem zawiadamiamy że w dniu 12.02.2022r zmarł w wieku 91 lat śp. Adolf Barc SP3IGH. Msza Św. żałobna odprawiona zostanie w sobotę 26.02.2022r o godzinie 11.00 w kościele p.w. Św. Mikołaja w Kaliszu przy ul. Kanonickiej, po której prochy zostaną złożone do grobu na Cmentarzu Komunalnym w Kaliszu.
Koledzy krótkofalowcy z Kaliskiego Klubu Krótkofalowców SP3KQV.

Antarctic Activity Week

Z kraju i ze świataWięcej informacji na stronie internetowej www.waponline.it/antarctic-activity-week/aaw-2022

Puchar Wielkopolskiej Pyry 2021 - komunikat

Zawody i dyplomyZaległe nagrody rzeczowe - puchary dla zwycięzców w każdej z kategorii Pucharu Wielkopolskiej Pyry zostały rozesłane do adresatów Pocztą Polską. W tym roku problemy pandemiczne uniemożliwiły wykonanie projektu specjalnego, miejmy nadzieję iż w XV edycji da się to zrobić. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Info: Grzegorz SP3RNZ

SP Contest Maraton 2021 - wyniki końcowe

Informacje PZKOpublikowano końcowe wyniki współzawodnictwa SP Contest Maraton za rok 2021. Jak już informowaliśmy przy okazji wyników wstępnych, wiele stacji z naszego oddziału zostało sklasyfikowanych na wysokich miejscach w różnych kategoriach. Uzyskane przez Kolegów wyniki przełożyły się na sukces naszego oddziału - zajęliśmy 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Oddziałów Terenowych PZK.
Klasyfikacja OT PZK:
1. OT-31 - 18 stacji, 9691 punktów;
2. OT-20 - 10 stacji, 5312 punktów;
3. OT-15 - 9 stacji, 4868 punktów;
4. OT-27 - 10 stacji, 4792 punktów;
5. OT-22 - 4 stacje, 3954 punktów;
itd.

Jak widać do podium zabrakło niewiele... Kompletne wyniki końcowe są dostępne tutaj >>>

Do sukcesu naszego oddziału przyczyniły się stacje: SP3CW, SP3CYY, SP3OKS, SP3PMA, SP3KWA, SP3KQV, SP3N, SP3PJA, SP3POW, SP3POB.
Gratulujemy i dziękujemy!

Aby stacja była sklasyfikowana SPCM, musi wziąć udział co najmniej w czterech zawodach jeżeli staruje w kategorii SO/MO QRP-MIXED, MO-CW, MO-SSB, lub pięciu zawodach jeżeli staruje w kategorii SO-CW, SO-MIXED, SO-SSB, MO-MIXED.
Wykaz zawodów zaliczanych do współzawodnictwa znajduje się w regulaminie - link poniżej.

Zachęcamy do udziału w zawodach objętych tym współzawodnictwem - REGULAMINZebranie Zarządu OT-27 PZK

Informacje Zarządu OT27W dniu 23 stycznia 2022 roku (niedziela) o godz. 11.00 odbędzie się Zebranie Zarządu OT-27 PZK, na które tradycyjnie zapraszamy przedstawicieli klubów członkowskich i stowarzyszonych w naszym oddziale. Zebranie odbędzie się w trybie zdalnym na platformie Skype.
Link do spotkania został wysłany do zainteresowanych osób.
W zebraniu może uczestniczyć każdy członek naszego Oddziału (bez prawa głosowania).
Proponowany porządek spotkania:
1. Informacja prezesa
2. Sprawozdanie skarbnika (uchwała)
3. Informacja QSL Managera
4. Podsumowanie zawodów Puchar Wielkopolskiej Pyry
5. Nowy regulamin zawodów Puchar Wielkopolskiej Pyry
6. Współzawodnictwo klubów OT-27 PZK ? podsumowanie, regulamin na rok 2022
7. Spotkanie czerwcowe
8. Walne Zebranie sprawozdawcze ? ustalenie terminu (uchwała)
9. Ustalenie budżetu na 2022 rok (uchwała)Współzawodnictwo stacji klubowych OT-27 PZK

Zawody i dyplomyZnane już są wyniki współzawodnictwa stacji klubowych naszego oddziału za rok 2021. Kolejny raz zwycięzcą okazał się Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV, który w zaciętej rywalizacji pokonał Kolegów z Konina z klubu SP3PMA. Trzecie miejsce przypadło dla klubu SP3KWA z Turku. W OT-27 jest zarejestrowanych bądź stowarzyszonych 12 klubów, z czego w rywalizacji uczestniczyło 7, czyli podobnie jak w latach poprzednich, ale odnotowano większą ilość starów w poszczególnych zawodach. Zachęcamy pozostałych Kolegów do włączenia się do tej rywalizacji, którą traktujemy raczej w kategoriach doskonałej zabawy i spełniania się w naszym hobby.
Gratulujemy zwycięzcom!
Komplet wyników w menu lub bezpośrednio tutaj


Wygenerowano w sekund: 0.12
1,127,407 unikalne wizyty