Zbigniew Ożóg SP3LYZ - Silent Key...

Silent KeyW dniu 13.05.2020r na cmentarzu w Przygodzicach koło Ostrowa Wielkopolskiego, pożegnaliśmy naszego kolegę Zbyszka SP3LYZ . Zbigniew był doświadczonym krótkofalowcem , wieloletnim członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców oraz Ligi Obrony Kraju, był przez wiele lat związany z naszym klubem SP3KQV. W ramach działań naszego klubu obok łączności stacji klubowej, prowadził również kursy nauki telegrafii. Zbyszek był zawsze życzliwy i uśmiechnięty, a jego spokój udzielał się innym.
Jego praca zawodowa w Kaliszu, podobnie jak hobby, była związana z łącznością radiową na falach krótkich. Po przejściu na emeryturę rzadko pojawiał się w Kaliszu, ostatnio pracował w eterze z Przygodzic, z rodzinnego domu, był aktywny na pasmach KF można go było odbierać zarówno na CW jak i na emisjach cyfrowych.

Cześć Jego pamięci!
Koledzy z Kaliskiego Klubu Krótkofalowców SP3KQV


Info: Bogdan SP3LD

Spotkanie z astronautą

Członkowie
Zapraszamy na spotkanie robocze z krótkofalowcami, nauczycielami i uczniami w celu omówienie radioamatorskiej łączności radiowej z astronautą, na przykładzie łączności przez wielopunktowy telemost, która odbyła się w dniu 30 kwietnia 2020. Termin: 8 maja 2020 r. godzina 20:50, przewidywany czas zakończenia ok. 21:30. Prelegentem będzie Armand SP3QFE - Mentor ARISS Europa.

Link do spotkania: nieaktualny, spotkanie już się odbyło.

Cel spotkania:

Wprowadzenie uczniów przygotowujących się do tematu łączności z astronautą poprzez sprzęt radioamatorski umieszczony na stacji kosmicznej dzięki ARISS (Amateur Radio on the International Space Station). Omówienie łączności uczniów z USA z astronautą podczas połączenia radiowego typu ?wielopunktowy telemost? przeprowadzonej w dniu 30 kwietnia 2020r podczas trwania pandemii COVID19.

Zarys spotkania
a) Sprawy organizacyjne,
b) Wprowadzenie do tematu łączności ARISS,
c) Omówienie łączności z astronautą z dnia 30 kwietnia 2020r., https://youtu.be/Cu8I9ose4Vo (zapraszamy do wcześniejszego obejrzenia) oraz https://www.ariss.org/weekly-reports
d) Umówienie się na kolejne spotkania z ciekawymi osobami z doświadczeniem w łącznościach ARISS przez telemost np.: Leszek SQ3PHA lub Micol IU2LXR,
e) Podsumowanie spotkania (jeśli zmieścimy się w ustalonych limitach czasowych).Info: Armand SP3QFE
Jurek SP7CBG - SK...

Silent KeyW dniu dzisiejszym - 17 kwietnia 2020 odszedł od nas Jerzy Jakubowski SP7CBG Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej PZK, Prezes PZK w kadencji 2012-2016, Wiceprezes PZK w kadencji 1996-2000, długoletni Prezes Oddziału Łódzkiego PZK. Jurek był odznaczony ZOH PZK nr 43 w 2004 r. jako jeden z najbardziej zasłużonych działaczy naszej organizacji. Swoją roztropnością, mądrością życiową i spokojem wspaniale służył naszej organizacji, nie unikając przy tym odpowiedzialności.

Jerzy SP7CBG na spotkaniu OT-27 PZK w 2012 roku wręcza medale uczestnikom zawodów "łowy na lisa"


Wystawa 90 lat Krótkofalarstwa Polskiego

Z kraju i ze świataW ramach obchodów 90. rocznicy powstania Polskiego Związku Krótkofalowców przygotowywana jest wystawa ?90 lat Krótkofalarstwa Polskiego?, która będzie udostępniona od 1 września do końca października 2020 r. w Muzeum Techniki w Opatówku k/Kalisza.
Ekspozycja będzie obejmowała dokumenty, fotografie oraz zabytkowe urządzenia używane przez krótkofalowców na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Planowana jest również część multimedialna w formie prezentacji filmów i nagrań dźwiękowych oraz wydanie katalogu eksponatów. Materiały z wystawy trafią także do wirtualnego Muzeum Krótkofalarstwa Polskiego w internecie.

Projektowi patronuje Prezes PZK oraz Klub OTC PZK, a koordynatorem jest Kol. Bogdan Szkudlarek SP3LD, który zwraca się z prośbą do Koleżanek i Kolegów krótkofalowców, klubów PZK, LOK, ZHP i wszystkich radioamatorów o nadsyłanie materiałów dokumentujących historię krótkofalarstwa w Polsce.

Są wśród nas osoby, lokalne środowiska i kluby, które mają różne osiągnięcia - nie powinno zabraknąć informacji o nich dla przyszłych pokoleń. Prosimy o nadsyłanie wspomnień, opracowań, dokumentów, zdjęć. Ze zrozumiałych względów nie zawsze będzie możliwe udostępnienie oryginałów, zwłaszcza archiwalnych dokumentów i fotografii - wtedy prosimy o przysłanie ich skanów lub fotografii. Skany powinny mieć rozdzielczość 300dpi, a fotografie minimum 1200x1600 pikseli - chodzi o to, aby materiały te nadawały się do prezentacji na dużym formacie.

Wszelkie pomysły i propozycje związane z wystawą i całym projektem prosimy kierować do Kol. Bogdana Szkudlarka SP3LD: tel. 608829294, email sp3ld@wp.pl

[info: SP3LD]

Wyniki współzawodnictwa SP

Zawody i dyplomyWspółzawodnictwo Oddziałów Terenowych w Zawodach SP DX CONTEST 2019
Współzawodnictwo OT PZK
Wyniki SP Contest maraton:
SP Contest maraton

Zebranie Zarządu OT-27 PZK

Komunikaty OT27W dniu 26 stycznia 2020 roku o godz. 10.00 odbędzie się zebranie Zarządu OT-27 PZK. Miejscem spotkania będzie siedziba klubu SP3POW w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Poznańskiej 43 ? wjazd od ul. Batorego na krytą pływalnię.
Tradycyjnie na pierwsze w roku zebranie zapraszamy przedstawicieli naszych klubów członkowskich oraz klubów stowarzyszonych (obsługiwanych w zakresie QSL). W zebraniu Zarządu może uczestniczyć każdy członek OT-27 PZK z głosem doradczym jednak bez prawa głosowania.
Zebranie będzie poświęcone przyjęciu sprawozdań za rok 2019 i opracowaniu zamierzeń i wydatków na rok 2020, a także przygotowaniom do Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego.

Nowy numer konta bankowego UKE

NewsyUległ zmianie numer konta bankowego, na które należy dokonywać wpłaty opłaty skarbowej (82,- zł) za wydanie pozwolenia radiowego.
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnica Wola
21 1030 1508 0000 0005 5000 0070
Tytuł wpłaty: wydanie pozwolenia radiowego
Potwierdzenie wpłaty (oryginał lub potwierdzona kopia, bądź elektronicznie wygenerowane potwierdzenie dokonania przelewu) dołączyć do wniosku o pozwolenie radiowe.

Akademia OT-27 PZK

CzłonkowieSpotkanie odbędzie się w piątek 06 grudnia 2019 r. na terenie Klubu Jeździeckiego Wolica .o godzinie 17.00.
W ramach spotkania przewidujemy 3 prezentacje na temat różnych aspektów krótkofalarstwa.

SP3CYY - Wyprawa TO80SP.
SP7VC- Wyprawa VK9NC.
SP3QDX - Wykorzystanie sond meteorologicznych.
SP7NJ - Prezentacja TRX OMEGA+

Koncepcja akademii OT27 polega na organizacji spotkań, na których będą się odbywały prezentacje z zakresu łączności amatorskich w szerokim spektrum częstotliwości od HF do SHF oraz w zakresie doskonalenia umiejętności operatorskich w contestach i łącznościach DX. Taka forma spotkań pozwala na podniesienie poziomu wiedzy z zakresu krótkofalarstwa.
W trakcie spotkania przewidziany jest posiłek oraz kawa, herbata i ciasto. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia emaliowo lub telefonicznie w terminie do 01.12.2019r. godz. 21.oo. Impreza jest składkowa ( 35zł od osoby ? koszt wynajęcia sali oraz konsumpcji).
Kontakt: sp3ld@wp.pl lub 608829294.

Bogdan SP3LDWygenerowano w sekund: 0.17
558,255 unikalne wizyty