SP Contest Maraton 2021 - wyniki końcowe

Informacje PZKOpublikowano końcowe wyniki współzawodnictwa SP Contest Maraton za rok 2021. Jak już informowaliśmy przy okazji wyników wstępnych, wiele stacji z naszego oddziału zostało sklasyfikowanych na wysokich miejscach w różnych kategoriach. Uzyskane przez Kolegów wyniki przełożyły się na sukces naszego oddziału - zajęliśmy 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Oddziałów Terenowych PZK.
Klasyfikacja OT PZK:
1. OT-31 - 18 stacji, 9691 punktów;
2. OT-20 - 10 stacji, 5312 punktów;
3. OT-15 - 9 stacji, 4868 punktów;
4. OT-27 - 10 stacji, 4792 punktów;
5. OT-22 - 4 stacje, 3954 punktów;
itd.

Jak widać do podium zabrakło niewiele... Kompletne wyniki końcowe są dostępne tutaj >>>

Do sukcesu naszego oddziału przyczyniły się stacje: SP3CW, SP3CYY, SP3OKS, SP3PMA, SP3KWA, SP3KQV, SP3N, SP3PJA, SP3POW, SP3POB.
Gratulujemy i dziękujemy!

Aby stacja była sklasyfikowana SPCM, musi wziąć udział co najmniej w czterech zawodach jeżeli staruje w kategorii SO/MO QRP-MIXED, MO-CW, MO-SSB, lub pięciu zawodach jeżeli staruje w kategorii SO-CW, SO-MIXED, SO-SSB, MO-MIXED.
Wykaz zawodów zaliczanych do współzawodnictwa znajduje się w regulaminie - link poniżej.

Zachęcamy do udziału w zawodach objętych tym współzawodnictwem - REGULAMINZebranie Zarządu OT-27 PZK

Informacje Zarządu OT27W dniu 23 stycznia 2022 roku (niedziela) o godz. 11.00 odbędzie się Zebranie Zarządu OT-27 PZK, na które tradycyjnie zapraszamy przedstawicieli klubów członkowskich i stowarzyszonych w naszym oddziale. Zebranie odbędzie się w trybie zdalnym na platformie Skype.
Link do spotkania został wysłany do zainteresowanych osób.
W zebraniu może uczestniczyć każdy członek naszego Oddziału (bez prawa głosowania).
Proponowany porządek spotkania:
1. Informacja prezesa
2. Sprawozdanie skarbnika (uchwała)
3. Informacja QSL Managera
4. Podsumowanie zawodów Puchar Wielkopolskiej Pyry
5. Nowy regulamin zawodów Puchar Wielkopolskiej Pyry
6. Współzawodnictwo klubów OT-27 PZK ? podsumowanie, regulamin na rok 2022
7. Spotkanie czerwcowe
8. Walne Zebranie sprawozdawcze ? ustalenie terminu (uchwała)
9. Ustalenie budżetu na 2022 rok (uchwała)Współzawodnictwo stacji klubowych OT-27 PZK

Zawody i dyplomyZnane już są wyniki współzawodnictwa stacji klubowych naszego oddziału za rok 2021. Kolejny raz zwycięzcą okazał się Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV, który w zaciętej rywalizacji pokonał Kolegów z Konina z klubu SP3PMA. Trzecie miejsce przypadło dla klubu SP3KWA z Turku. W OT-27 jest zarejestrowanych bądź stowarzyszonych 12 klubów, z czego w rywalizacji uczestniczyło 7, czyli podobnie jak w latach poprzednich, ale odnotowano większą ilość starów w poszczególnych zawodach. Zachęcamy pozostałych Kolegów do włączenia się do tej rywalizacji, którą traktujemy raczej w kategoriach doskonałej zabawy i spełniania się w naszym hobby.
Gratulujemy zwycięzcom!
Komplet wyników w menu lub bezpośrednio tutaj


Leszczyńskie Zawody UKF

Komunikaty OT27Po kilku latach przerwy do kalendarza zawodów krótkofalarskich wracają Leszczyńskie Zawody UKF. Organizatorem są tak jak dotychczas Koledzy z Leszczyńskiego Klubu Krótkofalowców SP3ZIR przy wsparciu OT-27 PZK. Zawody maja być organizowane cyklicznie w ostatnią sobotę lutego. Najbliższa edycja już 26 lutego br., początek godz. 18.00 UTC
Link do regulaminu: >>>>>
Zapraszamy do licznego udziału.

Info: SP3ZIR

SP Contest Maraton 2021

Informacje PZKOpublikowano wstępne wyniki współzawodnictwa SP Contest Maraton za rok 2021. W zestawieniu jest sporo stacji z naszego oddziału i to często na wysokich miejscach. Gratulujemy!

Szczegóły w pliku pdf do pobrania pod adresem: https://pzk.org.pl/download.php?action=get&id=2166

Puchar Wielkopolskiej Pyry - nagrody dodatkowe

Zawody i dyplomyW dniu 21.11.2021 roku w siedzibie klubu SP3PMA przeprowadzono losowanie nagród dodatkowych przewidzianych regulaminem zawodów Puchar Wielkopolskiej Pyry.

1. Nagroda rzeczowa - bony zakupowe 3 x 100 PLN koledzy SP4SHW, SP5GEO, SO4P
2. Mapa Świata ze znakiem - SP3-08-148
3. Kurtka Polar - SP5DJ
4. Nagroda dla uczestników II tury (UKF) : Znak w szkle z podświetleniem LED - SQ3XBD

Komisja gratuluje wszystkim wylosowanym i nagrodzonym kolegom, informacja o sposobie otrzymania nagrody zostanie rozesłana pocztą elektroniczną w najbliższym czasie. Zapraszamy do udziału w zawodach w roku 2022 !

Akademia OT-27

CzłonkowieKoleżanki i Koledzy :)

Po dwuletniej przerwie zapraszamy wszystkich radioamatorów i krótkofalowców na tradycyjne spotkanie Akademii OT-27, tym razem wigilijne spotkanie, organizowane przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV w dniu 10 grudnia (piątek) 2021 r. na terenie Klubu Jeździeckiego Wolica o godz.17.oo.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia e-mailowo lub telefonicznie w terminie do 03.12.2021 godz. 22.oo
Impreza jest składkowa (ok. 70 zł / od osoby) w cenie obiad oraz wynajęcie pomieszczenia. Planujemy dofinansowanie przez OT-27 w wysokości ok 10 zł (w zależności od ilości uczestników)

Kontakt i zapisy: sp3ld@wp.pl lub 608829294.

Akademia organizowana jest przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV przy wsparciu Zarządu OT 27 PZK.

W programie planujemy jak zawsze prezentacje na tematy krótkofalarskie (tematy podamy wkrótce).

***** Udział w spotkaniu potwierdzili:
SP3QFZ; SP3LD; SP3YM; SQ7BFS; SP3CYY; SP3XBO; SP3VZT; SP3OKJ; SQ3OOK; SP3TYI +2; SP7NJ; SP7VC +1; SP7HKO; SP3SLU +1; SP3LX; SP3CSD; SP3FZN; SP3DRT; SP3HGD; SP3AYA; SQ3TGO +1

Info: Bogdan SP3LD

Miesiąc YOTA SP 2021

Krótkofalarstwo dla najmłodszychJak co roku, przez cały grudzień młodzi operatorzy z całego świata będą aktywni na pasmach, robiąc łączności spod znaków z sufiksem YOTA - Youngsters On The Air. Polski Związek Krótkofalowców organizuje krajowy konkurs dla młodych krótkofalowców pod nazwą "Miesiąc YOTA SP 2021". Celem konkursu jest promocja naszego hobby, zachęcenie młodzieży do aktywności na falach radiowych, a także doskonalenie umiejętności operatorskich.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich operatorów poniżej 26. roku życia. Liczymy na liczny udział starszych koleżanek i kolegów, zarówno w pomocy sprzętowej, logistycznej, a także w łącznościach z młodzieżą w eterze. Wszystkich chętnych, pragnących startować spod znaku z sufiksem YOTA zachęcamy do bezzwłocznego wystąpienia do UKE o przydział odpowiedniego znaku. W przypadku stacji klubowych sekretariat PZK oferuje pomoc w uzyskaniu czasowego pozwolenia (kontakt sp2jmr@pzk.org.pl). Szczegóły odnośnie warunków uczestnictwa i atrakcyjnych nagród można znaleźć w regulaminie: "Konkurs dla młodych krótkofalowców Miesiąc YOTA SP 2021? https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4848.

Przy okazji zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w trzeciej turze YOTA Contest 2021, która odbędzie się dnia 30 grudnia 2021 (patrz https://www.ham-yota.com/contest/ ).

Do usłyszenia na pasmach!


Info: SP5GNI
Wygenerowano w sekund: 0.11
831,497 unikalne wizyty