Spotkanie członków i przyjaciół OT-27 PZK w Jarocinie

Członkowie

Tradycyjnie, w drugą sobotę czerwca odbyło się spotkanie członków i sympatyków Oddziału Terenowego PZK Południowa Wielkopolska (OT-27 PZK). Obok Akademii OT-27 wydarzenie to na stałe wpisane jest w kalendarz działań Oddziału. Podobnie jak w zeszłym roku gościliśmy w Jarocinie, a gospodarzem spotkania byli Koledzy z klubu SP3PJA.
W piknikowej atmosferze i w pięknych okolicznościach przyrody Prezes Oddziału, Sławek SQ3OOK przedstawił zwycięzców współzawodnictwa klubowego w OT 27 za ubiegły rok i wręczył nagrody. Bogdan SP3LD poprowadził prezentację osiągnieć technicznych naszych kolegów, Roberta SP3VZL i jego perfekcyjne wykonanie trascievera PILIGRIM (na zdjęciu powyżej) oraz Witolda SP3JDZ z jego nie mniej doskonale wykonanym trascieverem WOLF. Całość dopełniła replika odbiornika krótkofalowego 0-V-1 pierwotnie wykonanego przez krótkofalowca z Kalisza - Konrada Hartmana SP1MD. Replika autorstwa Staszka SP3YM i Bogdana SP3LD robi naprawdę wielkie wrażenie, a dbałość o szczegóły zasługuje na słowa uznania.
Sławek SQ3OOK zaprezentował, dla wielu z nas zupełnie nieznaną dziedzinę krótkofalarstwa, odbiór amatorskiej telewizji satelitarnej z satelity QO-100 przy użyciu tunera Minitiouner.
Koledzy z klubu SP3PJA poinformowali o rozpoczęciu prac nad legendarnym trascieverem BARTEK w wersji oryginalnej i na podzespołach z epoki. Powstaje pięć sztuk takich trascieverów.
Tych, którzy nie mogli przybyć zapraszamy za rok.

Galeria zdjęć z wydarzenia


Info: Waldek SP3TYIKomentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.10
1,127,544 unikalne wizyty