O radioorientacji sportowej w Akademii OT-27

NewsySpotkanie rozpoczęło się od omówienia podstaw teoretycznych dotyczących organizowania zawodów ARDF (Amateur Radio Direction Finding). Prowadzący zaprezentowali podstawowy sprzęt jaki używa się do radiopelengacji, jak również pozostałe wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia zawodów. Omówiono też najistotniejsze fragmenty przepisów dotyczących ARDF. Uczestnicy spotkania otrzymali ciekawe materiały dydaktyczne pozwalające na rozpoczęcie pracy we własnych klubach i szkołach.
Po przygotowaniu teoretycznym można było samemu spróbować namierzać lisy, które organizatorzy wcześniej ukryli na terenie Kampusu. Okazało się, że to nie jest wcale taki proste, jakby mogło się wydawać. Pomimo niesprzyjającej pogody ta część zajęć udała się znakomicie. Po zakończeniu zajęć praktycznych, przy kawie i ciastkach oraz ciepłej pizzy dyskutowano na temat radiopelengacji i krótkofalarstwa w ogóle.
Szkolenie organizowane było przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV oraz ZG LOK przy wsparciu Zarządu OT 27 PZK. Akademia OT-27 to forma spotkań, która pozwala na bezpośrednie kontakty młodych i starych, bardziej doświadczonych krótkofalowców, w celu podniesienia poziomu wiedzy na temat różnych form krótkofalarstwa. Koncepcja akademii OT-27 polega organizacji co kwartał spotkania na których będą się odbywały cykliczne prezentacje z zakresu łączności amatorskich w szerokim spektrum częstotliwości od HF do VHF oraz w zakresie doskonalenia umiejętności operatorskich w contestach i łącznościach DX.

Bogdan SP3LD

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.08
869,206 unikalne wizyty