Pytania i odpowiedzi: Jak zamieścić swoje materiały na stronie?

Pytania i odpowiedzi >Jak zamieścić swoje materiały na stronie?
1. Zasady ogólne2. Dodawanie newsów3. Pisanie artykułów4. Dodawanie zdjęć
5. Podawanie linków6. Dodawanie plików
1. Zasady ogólne
Za wysyłane na portal treści do publikacji (newsy, artykuły, linki WWW, komentarze oraz inne komunikaty i wiadomości) odpowiada ich autor lub osoba, która dokonała zgłoszenia danej publikacji.

Przy tworzeniu newsów i artykułów nie należy używać edytora Word (MS Office). Kody kontrolne Worda powodują błędy w wyświetlaniu tekstu przez portal. Jeśli nie piszemy bezpośrednio na stronie, proszę materiał (teksty) kopiować do Notatnika lub WORDPada z Windows i dopiero z niego kopiować do okienka zgłaszania materiału.

Do większości materiałów dostępnych na portalu OT 27 można się odnieść, wpisując odpowiedni komentarz w okienko widoczne pod tekstem po zalogowaniu.
Dopuszcza się jednorazowe skomentowanie przez użytkownika portalu danej treści. Zabronione jest w systemie komentarzy prowadzenie dyskusji (np. umieszczanie przez użytkownika więcej niż jednego komentarza do tej samej treści lub odnoszenie się do innego komentarza zamiast do komentowanej treści).

Linki (zarówno te umieszczane w treści wiadomości lub artykułów, jak i te publikowane przez opcję [Dodaj link]), przed wysłaniem na portal, każdorazowo należy zweryfikować pod względem poprawności. Najlepiej adres wkleić w przeglądarkę i sprawdzić czy się otwiera.

Zabronione jest umieszczanie przez użytkowników portalu:
- treści i utworów chronionych prawem autorskim;
- treści lub odnośników do stron sprzecznych z prawem, a zwłaszcza wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, uznanych powszechnie za naganne moralnie, obraźliwe, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszające zasady etykiety czy też propagujące przemoc;
- reklam lub materiałów o charakterze komercyjnej.
Administrator portalu może odmówić zamieszczenia informacji jeśli jest ona niezgodna z prawem, Ham Spirit’em, zwyczajami stosowanymi w Internecie czy też jest niezgodna z profilem portalu.

Do góry
2. Dodawanie newsów
Aby dodać własną wiadomość na stronę główną dotyczącą aktualności, należy kliknąć przycisk [Dodaj newsa] w panelu bocznym. Opcja ta jest widoczna dopiero po zalogowaniu na stronie. Użytkownik musi więc być zarejestrowany na portalu OT 27.

Po ukazaniu się zakładki w której możemy napisać/wkleić treść wiadomości musimy w pierwszej kolejności wybrać jedną z kategorii dostępnych w rozwijalnym menu. Kolejno wpisujemy [Temat], [Streszczenie] i [Treść rozszerzona].
Pamiętajmy aby w streszczeniu umieścić w jednym krótkim akapicie skrót informacji o zagadnieniach poruszanych w newsie. Ma to stanowić zachętę dla czytelnika do sięgnięcia głębiej. Jeśli nie chcemy tworzyć nowej treści, w ostateczności może to być pierwszy akapit naszej wiadomości. Jeśli jej treść jest krótka, wystarczy ją wpisać tylko w część rozszerzoną.

Aby dodać zdjęcie do newsa musimy je najpierw umieścić na zewnętrznym serwerze. Np. na Fotosiku, ImageShack, itp. Zdjęcia zamieszczamy klikając ikonkę obrazka. W znaczniki [img][/img] wklejamy link bezpośredni [direct] który kopiujemy z w/w stron.

Prosimy o przemyślane pisanie wiadomości na portalu. Nie są usuwane, pozostają na trwałe. News ukaże się na stronie kiedy zostanie sprawdzony przez administratora. OT 27 PZK zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia nadesłanych danych. News powinien być zgodny z tematyką strony oraz ogólnie przyjętymi zasadami, w przeciwnym wypadku zostanie on odrzucony.


Do góry
3. Pisanie artykułów
Aby na portalu OT 27 zamieścić własny artykuł, należy kliknąć przycisk [Dodaj artykuł] w panelu bocznym. Opcja ta jest widoczna dopiero po zalogowaniu na stronie. Użytkownik musi więc być zarejestrowany na portalu OT 27.

Po ukazaniu się zakładki w której możemy napisać/wkleić treść artykułu musimy w pierwszej kolejności wybrać jedną z kategorii dostępnych w rozwijalnym menu. Jeśli naszym zdaniem odpowiedniej kategorii brak, można poprosić administratora o dodanie kolejnej umieszczając informację o tym w {nawiasach klamrowych} na początku tekstu. Treść podana w takich nawiasach zawsze będzie traktowana jako wskazówki do edycji i nie będzie widoczna po publikacji na stronie.

Kolejno wpisujemy [Temat], [Streszczenie] i [Treść artykułu].
Pamiętajmy aby w streszczeniu umieścić w jednym krótkim akapicie skrót informacji o zagadnieniach poruszanych w artykule. Będzie to widoczne w zakładce [Artykuły] i ma stanowić zachętę dla czytelnika do sięgnięcia głębiej. Jeśli nie chcemy tworzyć nowej treści, w ostateczności może to być pierwszy akapit naszego artykułu.

Aby dodać zdjęcie do artykułu musimy je najpierw umieścić na zewnętrznym serwerze. Np. na Fotosiku, ImageShack, itp. Zdjęcia zamieszczamy klikając ikonkę obrazka. W znaczniki [img][/img] wklejamy link bezpośredni [direct] który kopiujemy z w/w stron.

Artykuł ukaże się na stronie kiedy zostanie sprawdzony przez administratora. OT 27 PZK zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia nadesłanych danych. Artykuł powinien być zgodny z tematyką strony oraz ogólnie przyjętymi zasadami, w przeciwnym wypadku zostanie on odrzucony.
Do góry
4. Dodawanie zdjęć
Aby dodać własne zdjęcia, należy kliknąć przycisk [Dodaj zdjęcie] w panelu bocznym. Opcja ta jest widoczna dopiero po zalogowaniu na stronie. Użytkownik musi więc być zarejestrowany na portalu OT 27.

Po ukazaniu się zakładki w której możemy dodawać zdjęcie, należy wpisać [Tytuł] oraz [Opis]. W okienku [Zdjęcie], korzystając z przycisku [Przeglądaj...] wybieramy z dysku swojego komputera odpowiednią fotografię lub inną ilustrację w pliku graficznym. Maksymalne rozmiary pliku i wymiary zdjęcia są podane w informacji poniżej powyższego. Ze względu na oszczędność miejsca na serwerze, prosimy jednak o nieprzekraczanie wymiarów 640x480 px.

Następnie z menu rozwijalnego [Album] wybieramy już istniejący. Jeśli ma być nowy, dodajemy swoje zdjęcia do [Materiały użytkowników]. A w opisie pierwszego dodanego zdjęcia w {nawiasach klamrowych} wpisujemy nazwę proponowanego albumu. Treść podana w takich nawiasach zawsze będzie traktowana jako wskazówki do edycji i nie będzie widoczna po publikacji na stronie.

Zdjęcie ukaże się na stronie kiedy zostanie sprawdzone przez administratora. OT 27 PZK zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia nadesłanych danych. Zdjęcie powinno być zgodne z tematyką strony oraz ogólnie przyjętymi zasadami, w przeciwnym wypadku zostanie ono odrzucone.
Do góry
5. Podawanie linków
Aby dodać link do ciekawej strony, należy kliknąć przycisk [Dodaj link] w panelu bocznym. Opcja ta jest widoczna dopiero po zalogowaniu na stronie. Użytkownik musi więc być zarejestrowany na portalu OT 27.

W menu rozwijalnym [Kategoria] wybieramy odpowiednią, a następnie kolejno wpisujemy dane w okienka [Nazwa], [Adres URL] i podajemy krótki [Opis] strony. Zalecane jest też umieszczenie w tym miejscu linku do banera danej strony jeśli takowy istnieje.

W przypadku kiedy brakuje kategorii w której chcielibyśmy umieścić nasz link, w opisie możemy w {nawiasach klamrowych} zaproponować nową kategorię. Treść podana w takich nawiasach zawsze będzie traktowana jako wskazówki dla administratora i nie będzie widoczna po publikacji na stronie.

Link ukaże się na stronie kiedy zostanie sprawdzony przez administratora. Link powinien być prawidłowy, zgodny z tematyką strony oraz ogólnie przyjętymi zasadami, w przeciwnym wypadku zostanie on odrzucony.
Do góry
6. Dodawanie plików
Aby dodać plik do działu Pobieralnia, należy kliknąć przycisk [Dodaj plik] w panelu bocznym. Opcja ta jest widoczna dopiero po zalogowaniu na stronie. Użytkownik musi więc być zarejestrowany na portalu OT 27.

Po ukazaniu się zakładki w której możemy dodawać plik, należy kolejno wpisać [Nazwa], [Krótki opis] do 255 znaków - który będzie widoczny w spisie plików do pobrania i opcjonalnie [Pełny opis] który zostanie wyświetlony po kliknięciu na interesującą użytkownika nazwę pliku.

Następnie mamy dwie opcje do wyboru:
- jeśli linkujemy plik z obcego serwera - podajemy adres do niego w okienku [Adres]
- jeśli posiadamy plik na własnym komputerze i chcemy go zamieścić na serwerze OT 27 - przy okienku [lub plik] klikamy przycisk [Przeglądaj...] i z dysku wybieramy nasz plik.

Opcjonalnie możemy zamieścić ilustrację [Zrzut ekranu] i kolejne informacje.

Konieczne jest wybranie z menu rozwijalnego [Kategoria] odpowiedniego działu. Jeśli uważamy że takiego brakuje, w w opisie możemy w {nawiasach klamrowych} zaproponować nową kategorię. Treść podana w takich nawiasach zawsze będzie traktowana jako wskazówki dla administratora i nie będzie widoczna po publikacji na stronie.

Plik ukaże się na stronie kiedy zostanie sprawdzony przez administratora. OT 27 PZK zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia nadesłanych danych. Plik powinien być zgodny z tematyką strony oraz ogólnie przyjętymi zasadami, w przeciwnym wypadku zostanie on odrzucony.
Do góry
Wygenerowano w sekund: 0.09
726,063 unikalne wizyty