Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa

Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa

W roku 2011 z inicjatywy Oddziału Terenowego 27 została powołana Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa, której zadaniem jest zapewnianie łączności radiowej służbom (w razie potrzeby) oraz ludności. WASR, wzorowana na najlepiej działającej tego typu sieci w Polsce - Dolnośląskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej w stosunkowo krótkim czasie rozpoczęła swoją działalność. Kolega Mariusz SQ3NVW doprowadził do jej oficjalnego powstania, do uzyskania poparcia Polskiego Związku Krótkofalowców, oraz stosownych pism umożliwiającym działalność sieci w imieniu PZK. Pełnił funkcję koordynatora.

W roku 2012 sieć została oficjalnie przypisana organizacyjnie do naszego Oddziału Terenowego. Po rezygnacji kol. Mariusza SQ3NVW nowym koordynatorem sieci został kol. Paweł SQ3POS. Do tej pory WASR organizowała oraz uczestniczyła w ćwiczeniach łączności kryzysowej (ze szczególnym naciskiem na stosowanie międzynarodowych procedur IARU).

Na chwilę obecną uczestnictwo w sieci zadeklarowało kilkudziesięciu krótkofalowców z całej Wielkopolski. Sieć cały czas rozwija swoją działalność, zgłaszają się nowi członkowie i co istotne dowiadują się o niej władze poszczególnych powiatów.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie WASR: www.wasr.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.09
1,030,075 unikalne wizyty