Zebranie OKR i Zarządu OT-27 PZK

Informacje Zarządu OT27W dniu 22 stycznia o godz 10:00 w siedzibie klubu SP3POW w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Poznańska 43 odbędzie się zebranie Oddziałowej Komisji Rewizyjnej oraz Zarządu OT-27. Tematyka dotyczy kontroli OKR i przygotowania związanej z tym dokumentacji.
W zebraniu może uczestniczyć każdy członek OT-27 PZK w charakterze obserwatora.

Kolejna łączność ARISS z Polski!

Z kraju i ze świataNa piątek 25 listopada 2016 roku, na godzinę 12:12 czasu lokalnego w Polsce zaplanowano łączność ARISS z Międzynarodową Stacją Kosmiczną pomiędzy astronautą NASA, Shane Kimbrough KE5HOD i Prywatnym Liceum Salezjańskim we Wrocławiu. Łączność będzie realizowana przez naziemną stację satelitarną obsługiwaną przez W6SRJ, w Santa Rosa, Kalifornia, USA.
Szkoła we Wrocławiu będzie przyłączona do przemiennika SR6WS zlokalizowanego na górze Wielka Sowa (1015 m npm.) w lokatorze JO80fq. Aby słuchać dźwięk z całej łączności (uplink i downlink) prosimy o przyłączenie się do SR6WS na 438.925 MHz FM z CTCSS 94.8Hz. Osoby słuchające na przemienniku proszone są o podawania raportów przez przemiennik do stacji klubowej SP6ZWR z Wrocławia.
Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 10:30. Transmisja wideo dostępna będzie na stronie internetowej: http://ariss.pzk....
oraz:
https://www.faceb...swsalezie/
https://www.youtu...Ep18x8c6UA
Krótkofalowcy, nauczyciele i młodzież z Wrocławia byli uczestnikami konferencji ARISS odbywających się co roku w Ostrowie Wielkopolskim, a których współorganizatorem jest m.in. OT-27 PZK Południowa Wielkopolska.

Zebranie Zarządu OT-27 PZK

Informacje Zarządu OT27Szanowne Koleżanki i Koledzy!

Na dzień 11 grudnia 2016 roku ustalono termin posiedzenia Zarządu OT-27 PZK. Spotkanie odbędzie się w siedzibie klubu SP3PMA przy ul. Wyszyńskiego 3 w Koninie. Początek spotkania o godzinie 10:00.
Tradycyjnie na grudniowe spotkanie zapraszamy przedstawicieli klubów działających na terenie naszego oddziału. Proszę o przygotowanie w formie pisemnej krótkich informacji z działalności w minionym roku oraz zgłoszeń do obsługi QSL. Zebranie będzie poświecone omówieniu spraw klubowych, bieżących spraw oddziału oraz podsumowaniu dotychczasowej działalności.
Równolegle odbędzie się posiedzenie Oddziałowej Komisji Rewizyjnej.

W zebraniach zarządu może uczestniczyć każdy członek OT-27 PZK z głosem doradczym. Jeżeli są jakieś sprawy, które należałoby omówić na posiedzeniu zarządu, to proszę o kontakt.

DXpedycja - wyspa Dhiffushi!

NewsyPolska wyprawa DX-owa 8Q7SP pojawiła się już w eterze z wyspy Dhiffushi w archipelagu Malediwów!

Skład ekipy to Kazik - SP2FAX, Janek - SP3CYY, Andrzej - SP3FZN, Mariusz - SP3SLA, Włodek - SP6EQZ, Krzysiek - SP6JIU oraz Roman SP9FOW.
W ekspedycji tej biorą udział członkowie naszego oddziału Janek SP3CYY oraz Andrzej SP3FZN.
Ekspedycja 8Q7SP będzie aktywna od 20 listopada do 3 grudnia.

Log będzie dostępny na stronie http://www.qsodir...ent/8q7sp/
Szczegółowe informacje dotyczące ekspedycji można znaleźć na stronie wyprawy: http://www.8q7sp....

Karty QSL

Informacje QSL ManageraOstatnia ekspedycja kart QSL w tym roku przewidziana jest na 15 grudnia 2016. W związku z tym proszę o dostarczenie kart QSL na mój adres lub w innym wygodny sposób w terminie do 5 grudnia 2016.
Jednocześnie informuję iż od 1 stycznia 2017 zaprzestaję fundowania kolegom darmowej wysyłki kart direct.
Wszyscy koledzy którzy takowe przesyłki otrzymywali a notorycznie "nie mają czasu" (jak również osoby kontaktowe) proszeni są o nadesłanie zwrotnych kopert formatu formatu A5 lub zwykłych, prawidłowo ofrankowanych i zaadresowanych do siebie.

73

Grzegorz

Marian SP3ITW Silent Key

Silent KeyW dniu 10. listopada br. w wieku 79 lat zmarł nasz Kolega Marian Stołowski SP3ITW. Uroczystość pożegnalna odbędzie się 17. listopada o godz. 12:00 na cmentarzu przy ul. Bema.

Składki PZK w roku 2017

Informacje PZKSkładki członkowskie w roku 2017 nie ulegają zmianie - wysokość jest taka sama, jak w latach ubiegłych i wynika z uchwały ZG PZK nr 499/01/2011 z dnia 3 września 2011 roku. Integralną częścią składki PZK jest składka oddziałowa, której wysokość jest ustalana uchwałą Walnego Zebrania każdego Oddziału Terenowego PZK.
Składkę członkowską wraz z oddziałową w terminie do 14 stycznia (cały roku lub pierwsza rata) należy wpłacić na konto:
41 2030 0045 1110 0000 0409 9460
OT-27 PZK Południowa Wielkopolska
ul. Kordeckiego 66/U1
04-355 Warszawa

Szczegóły dostępne są w menu Składki PZK i OT

6. Konferencja ARISS w Polsce - relacja

Z regionu6. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce jest już za nami. Podobnie jak w poprzednich latach, miejscem spotkania był Ostrów Wielkopolski. Tradycyjnie już konferencja była oficjalnym wydarzeniem World Space Week 2016.


Tegoroczną konferencję ARISS honorowym patronatem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty - Pani Elżbieta Leszczyńska oraz Starosta Ostrowski - Pan Paweł Rajski. Honorowym przewodniczącym konferencji był Pan Gaston Bertels, ON4WF - były Przewodniczący ARISS Europa. Oddział Terenowy Nr 27 PZK "Południowa Wielkopolska" był jednym z partnerów organizacyjnych tego wydarzenia.
Oprócz ponad stu uczestników, na konferencję przybyli również: Starosta Ostrowski - Paweł Rajski, Prezes PZK - Waldemar Sznajder 3Z6AEF, Prezes Stowarzyszenia Radioamatorów i Krótkofalowców "Delta" - Arkadiusz Jacek Kotowski SQ8AQO oraz Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim ? Dariusz Główczak. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że wśród uczestników tegorocznej konferencji było bardzo dużo uczniów i nauczycieli.

Kliknij TUTAJ aby przeczytać całą relację!

Wygenerowano w sekund: 0.09
1,074,325 unikalne wizyty