ARISS - zaproszenie dla szkół

Informacje PZKSzkoły zainteresowane edukacyjną rozmową w kosmosie z astronautą na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zapraszamy do złożenia wniosku. Przez trzy miesiące - wrzesień, październik, listopad 2016 roku, ARISS - Europa będzie przyjmować zgłoszenia ze szkół w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie pod adresem: http://www.ariss-eu.org/school-contacts

Proszę pobrać formularz z pkt 2. z prawej bocznej kolumny. Aplikację należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: school.selection.manager@amsat.it

Wraz z wnioskiem, szkoła proszona jest o przedstawienie projektu edukacyjnego ukierunkowanego na przestrzeń kosmiczną. Wnioski będą rozpatrywane w grudniu 2016 r. Szkoły będą wybrane do łączności radiowej ARISS w następnym roku szkolnym, w okresie: wrzesień 2017 - styczeń 2018 r. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: http://www.ariss-eu.org/school-contacts/school-contact-general

Dziękuję za przekazanie tej informacji do zainteresowanych szkół.

Emanuele D'Andria, I0ELE
Przewodniczący ARISS-Europe
(tłum. Irena Szymanowska)

W dniu 22 października 2016 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się konferencja na temat szkolnych łączności ARISS, podczas której będzie można uzyskać wiele informacji związanych z udziałem w tym niecodziennym wydarzeniu. Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Funkcjonuje już strona internetowa konferencji: ariss.pzk.org.pl, a od 1 września dostępny będzie tam formularz rejestracyjny.

Info:
Armand SP3QFE - Mentor ARISS Europe
Sławek SQ3OOK - ARISS Kontakt Koordynator

Składki za II półrocze 2016

CzłonkowieKoleżanki i Koledzy,
Przypominam, że w dniu 14 lipca upływa termin opłacenia składek za drugie półrocze.
Więcej informacji w zakładce Składki PZK i OT
Regulamin płacenia składek członkowskich: tutaj

Klub posiadaczy RBM-1

Z kraju i ze świataNa tegorocznym ŁOS-iu po raz pierwszy została zorganizowana wystawa radiostacji RBM 1. W sumie zaprezentowano 8 radiostacji RBM 1 oraz jedną RB. Radiostacje były w bardzo dobrym stanie technicznym, natomiast radiostacja RB była w wystawiona jako "zabytek archeologiczny" bowiem egzemplarz został wykopany z ziemi. Aby wziąć udział w wystawie, wystarczyło tyko przywieźć swój egzemplarz radiostacji do namiotu konkursowego w sobotę rano do godziny 11.00.

Na wystawie została wybrana RBM-ka roku 2016. Pierwsze miejsce zajęła radiostacja RBM1 należąca do kolegi SP6NIP, drugie miejsce SP9UOP, trzecie SP5VJO. Organizatorami wystawy byli SP3LD, SP7NEK, SQ9KQZ, YL SQ9KQZ, Rafał P.

Zebranie Zarządu OT27 - dokumenty

Informacje Zarządu OT27W dniu 15.05.2016 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się zebranie Zarządu OT27 PZK.

Protokół z tego zebrania znajduje się w dziale "Protokoły z zebrań", lub bezpośrednio tutaj: protokół z zebrania.

W dziale "Uchwały OT27" znajdują się podjęte podczas tego zebrania uchwały.

Jubileusz pięciolecia powstania klubu SP3POW

KlubyZa tydzień przypada piąta rocznica pierwszego pojawienia się znaku SP3POW na falach eteru.

21-22 maja 2011 r. uczestniczyliśmy w I Festynie Lotniczym 'Lotnisko bliżej miasta' odbywającym się na terenie Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie. To właśnie wtedy Ostrowski Klub Krótkofalowców zaistniał na pasmach radiowych, dając nam radość i satysfakcję z uprawiania krótkofalarstwa w gronie przyjaciół połączonych wspólną pasją.

Chcemy uczcić nasz skromny jubileusz małym spotkaniem członków klubu, jak również wszystkich sympatyków i osób które w jakiś sposób uczestniczyły w życiu klubu lub w podejmowanych przez nas akcjach.

Kliknij tutaj aby uzyskać szczegóły.

Zebranie Zarządu

Informacje Zarządu OT27Zebranie Zarządu OT-27 zaplanowano na niedzielę, 15 maja br. na godzinę 10:00 w siedzibie Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW. W zebraniu mogą uczestniczyć także członkowie OT-27 PZK nie zasiadający w Zarządzie.
Porządek zebrania:
1. Przejęcie obowiązków przez członków Zarządu.
2. Określenie zadań i osób pełniących funkcje przy zarządzie.
3. Sprawy formalne dot. portalu internetowego naszego oddziału.
4. Uzupełnienie dokumentacji dotyczącej klubów należących do OT-27 PZK.
5. Omówienie przygotowań do spotkania w Szałem.
6. Ustosunkowanie się Zarządu do uchwały Walnego Zebrania, dotyczącej możliwości publikowania informacji na portalu oddziału bez moderowania.
8. Wolne głosy i wnioski oraz dyskusje.
Jeżeli są inne sprawy, które należy omówić na zebraniu, to proszę o kontakt.

Coroczne spotkanie OT - 27

CzłonkowieNa sobotę, 4 czerwca br. zaplanowano tradycyjne coroczne spotkanie członków i sympatyków naszego oddziału. W tym roku spotkanie odbędzie się w Szałe koło Kalisza na terenie przystani Yacht Klubu , a organizatorami są nasi Koledzy z klubu SP3KQV z Kalisza. https://goo.gl/ma...jBqWA511S2
Obecnie trwają ustalenia dotyczące szczegółów i programu spotkania. Niebawem organizatorzy przedstawią więcej informacji. W imieniu Organizatorów i Zarządu OT-27 zapraszam do udziału.

WARD Contest już jutro!

Zawody i dyplomyW poniedziałek, 18 kwietnia od 15.00 do 15.59 UTC, pod patronatem prezesa PZK odbędą się zawody WARD-Contest. Zawody organizowane są w rocznicę powołania International Amateur Radio Union (IARU). W tym dniu przypada święto wszystkich krótkofalowców określane jako Światowy Dzień Krótkofalowca.
Regulamin: http://pga-zawody...icle_id=13
Zawody są zaliczane do współzawodnictwa klubów OT-27.
Wygenerowano w sekund: 0.14
1,055,857 unikalne wizyty