O radioorientacji sportowej w Akademii OT-27

NewsyW miniona sobotę, 18 marca 2017 r. na terenie Kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu przy ul. Poznańskiej odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akademii OT-27. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tym razem temat dotyczył radioorientacji sportowej, czyli popularnych "łowów na lisa". Zajęcia prowadzili zaproszeni Koledzy: Zbyszek SP2JNK i Mirek SQ2LKM.
W spotkaniu uczestniczyło tylko 15 krótkofalowców, członków OT 27 PZK oraz ZHP. Akcja miała na celu przygotowania kolegów krótkofalowców do roli animatorów radiopelengacji, celem zainteresowania młodzieży i środowisk szkolnych krótkofalarstwem.

Kolejny polski satelita budowany przez sudentów poleci w kosmos

Z kraju i ze świataSpecjalnymi gośćmi 6. Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS, która odbyła się 22 października 2016 r. w Ostrowie Wielkopolskim, byli przedstawiciele zespołu, który buduje kolejnego polskiego satelitę - PW-Sat2. Prezentacja Artura Łukasika - wicekoordynatora projektu oraz Kamila Sażyńskiego - lidera zespołu komunikacji, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a możliwość bezpośredniej rozmowy z osobami, które budują satelity, była z pewnością niesłychanie inspirująca dla młodych ludzi uczestniczących w konferencji.

Satelita będzie atrakcją dla radioamatorów, którzy upodobali sobie nasłuchy i łączności satelitarne. W paśmie amatorskim 70 cm będzie można odbierać i dekodować wysyłane przez satelitę informacje. Głównym celem misji drugiego satelity zaprojektowanego przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego, podobnie jak w przypadku pierwszego PW-Sata, jest test innowacyjnej technologii deorbitacji, czyli sprowadzania satelitów z orbity. Zespół złożony z ponad 30 studentów z różnych wydziałów Politechniki Warszawskiej rozpoczął prace w 2013 roku, a wyniesienie satelity w kosmos planowane jest na koniec 2017 roku. Jest to satelita klasy CubeSat (2U).

Czytaj więcej na stronie klubu SP3POW.
Na konferencji ARISS, od lewej: Waldemar Sznajder (3Z6AEF) - prezes PZK, Artur Łukasik -wicekoordynator projektu PW-Sat2,
Kamil Sażyński (SQ5JRN) - lider zespołu komunikacji PW-Sat2. (fot. Michał Plewa)


Akademia OT-27

NewsyPodczas różnych spotkań krótkofalowców w naszym OT, przewijały się rozmowy na temat reaktywacji radioorientacji sportowej (ARDF) w naszych klubach. Popularne "łowy na lisa" mogą być ciekawą formą zainteresowania młodzieży i środowisk szkolnych krótkofalarstwem.
Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom, zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie akademii OT27 organizowanej przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV oraz ZG LOK przy wsparciu Zarządu OT-27. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 marca 2017 r. na terenie Kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu ul. Poznańska 201 - 203 o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 16.00 (mapka: https://goo.gl/ma...KAe5mQnE2)
W ramach spotkania planujemy szkolenie teoretyczne i praktyczne. Podstawowe informacje na temat łowów na lisa w formie teoretycznej oraz zajecia terenowe przedstawią specjalnie zaproszeni Koledzy: Zbyszek SP2JNK i Mirek SQ2LKM.
W trakcie spotkania przewidziany jest poczęstunek.
Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia emailowo lub telefonicznie w terminie do 12.03.2015 godz. 19.oo. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Kontakt: lub 608829294.

Ferie z radiem w SP3POW

Krótkofalarstwo dla najmłodszychJuż po raz kolejny podczas zimowych ferii, w Ostrowskim Klubie Krótkofalowców SP3POW, odbywały się zajęcia na temat radioamatorstwa. W kilkudniowych warsztatach uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim oraz pobliskiego gimnazjum, a także ze szkoły podstawowej.
Celem tych spotkań było zapoznanie z podstawami radiokomunikacji oraz zaprezentowanie możliwości prowadzenia nasłuchów i dekodowania sygnałów radiowych. Więcej informacji na stronie klubu SP3POW.


Kondolencje dla Włodka SP3EWP

Silent KeyWłodku, przyjmij szczere kondolencje z powodu śmierci Twojej żony. Jesteśmy z Tobą w smutku...

Koledzy z klubu SP3PKA oraz OT-27 PZK

Współzawodnictwo klubowe 2016 - WYNIKI

Zawody i dyplomyDobiegło końca rozliczanie współzawodnictwa klubowego za 2016 rok. Czołowe miejsca przypadły w tym roku klubom:
I miejsce - SP3KWA (Turek)
II miejsce - SP3PFQ (Ostrów Wielkopolski)
III miejsce - SP3KQV (Kalisz/Chełmce).
Tabela wyników dostępna jest TUTAJ.
Zarząd gratuluje klubom i dziękuje za uczestnictwo w rywalizacji w roku 2016 zachęcając jednocześnie do aktywności w roku 2017.
Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz pucharu dla zwycięskiego klubu będzie miało miejsce tradycyjnie podczas czerwcowego spotkania członków i sympatyków OT27, na które już teraz zapraszamy!

Zarząd dziękuje Krzysztofowi SP3FYX za sukcesywne aktualizowanie tabeli wyników i rozliczenie współzawodnictwa.

Spotkanie klubów LOK z Wielkopolski

Z regionuW pleszewskim klubie krótkofalowców LOK SP3KWZ w sobotę 4 lutego 2017r. odbyło się spotkanie przedstawicieli radioklubów Ligi Obrony Kraju działających na terenie Wielkopolski. Na spotkaniu ppłk (r) Bogdan Mrowiec, przedstawiciel Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK , omówił bieżącą sytuacje w Lidze Obrony Kraju. Następnie Włodzimierz Karczewski SQ5WWK kierownik Wydziału Szkolenia i Sportów Łączności ZG LOK przedstawił kondycje krótkofalarstwa LOK oraz podsumował prace klubów łączności LOK.Spotkanie było okazją do wręczenia wyróżnienia dla klubu łączności LOK SP3KRE z Kępna za zwycięstwo w 11 Otwartych Mistrzostwach Polski Stacji Klubowych - KF Digital. Obecnie na terenie Wielkopolski w ramach Ligi Obrony Kraju działa osiem klubów krótkofalowców.Info: Bogdan SP3LD

Współzawodnictwo klubowe

KlubyInformujemy, że zostały zaktualizowana tabela współzawodnictwa klubowego za 2016 i dodana nowa na 2017 rok.

Jednocześnie zachęcamy wszystkie kluby do uczestnictwa we współzawodnictwie w bieżącym roku. Regulamin w stosunku do 2016 nie uległ zmianie i jest dostępny na stronie oddziału.
Wygenerowano w sekund: 0.10
1,074,376 unikalne wizyty