Powitanie

Składki za II półrocze 2016

CzłonkowieKoleżanki i Koledzy,
Przypominam, że w dniu 14 lipca upływa termin opłacenia składek za drugie półrocze.
Więcej informacji w zakładce Składki PZK i OT
Regulamin płacenia składek członkowskich: tutaj

Klub posiadaczy RBM-1

Z kraju i ze świataNa tegorocznym ŁOS-iu po raz pierwszy została zorganizowana wystawa radiostacji RBM 1. W sumie zaprezentowano 8 radiostacji RBM 1 oraz jedną RB. Radiostacje były w bardzo dobrym stanie technicznym, natomiast radiostacja RB była w wystawiona jako "zabytek archeologiczny" bowiem egzemplarz został wykopany z ziemi. Aby wziąć udział w wystawie, wystarczyło tyko przywieźć swój egzemplarz radiostacji do namiotu konkursowego w sobotę rano do godziny 11.00.

Na wystawie została wybrana RBM-ka roku 2016. Pierwsze miejsce zajęła radiostacja RBM1 należąca do kolegi SP6NIP, drugie miejsce SP9UOP, trzecie SP5VJO. Organizatorami wystawy byli SP3LD, SP7NEK, SQ9KQZ, YL SQ9KQZ, Rafał P.

Zebranie Zarządu OT27 - dokumenty

Informacje Zarządu OT27W dniu 15.05.2016 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się zebranie Zarządu OT27 PZK.

Protokół z tego zebrania znajduje się w dziale "Protokoły z zebrań", lub bezpośrednio tutaj: protokół z zebrania.

W dziale "Uchwały OT27" znajdują się podjęte podczas tego zebrania uchwały.

Jubileusz pięciolecia powstania klubu SP3POW

KlubyZa tydzień przypada piąta rocznica pierwszego pojawienia się znaku SP3POW na falach eteru.

21-22 maja 2011 r. uczestniczyliśmy w I Festynie Lotniczym 'Lotnisko bliżej miasta' odbywającym się na terenie Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie. To właśnie wtedy Ostrowski Klub Krótkofalowców zaistniał na pasmach radiowych, dając nam radość i satysfakcję z uprawiania krótkofalarstwa w gronie przyjaciół połączonych wspólną pasją.

Chcemy uczcić nasz skromny jubileusz małym spotkaniem członków klubu, jak również wszystkich sympatyków i osób które w jakiś sposób uczestniczyły w życiu klubu lub w podejmowanych przez nas akcjach.

Kliknij tutaj aby uzyskać szczegóły.

Zebranie Zarządu

Informacje Zarządu OT27Zebranie Zarządu OT-27 zaplanowano na niedzielę, 15 maja br. na godzinę 10:00 w siedzibie Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW. W zebraniu mogą uczestniczyć także członkowie OT-27 PZK nie zasiadający w Zarządzie.
Porządek zebrania:
1. Przejęcie obowiązków przez członków Zarządu.
2. Określenie zadań i osób pełniących funkcje przy zarządzie.
3. Sprawy formalne dot. portalu internetowego naszego oddziału.
4. Uzupełnienie dokumentacji dotyczącej klubów należących do OT-27 PZK.
5. Omówienie przygotowań do spotkania w Szałem.
6. Ustosunkowanie się Zarządu do uchwały Walnego Zebrania, dotyczącej możliwości publikowania informacji na portalu oddziału bez moderowania.
8. Wolne głosy i wnioski oraz dyskusje.
Jeżeli są inne sprawy, które należy omówić na zebraniu, to proszę o kontakt.

Coroczne spotkanie OT - 27

CzłonkowieNa sobotę, 4 czerwca br. zaplanowano tradycyjne coroczne spotkanie członków i sympatyków naszego oddziału. W tym roku spotkanie odbędzie się w Szałe koło Kalisza na terenie przystani Yacht Klubu , a organizatorami są nasi Koledzy z klubu SP3KQV z Kalisza. https://goo.gl/ma...jBqWA511S2
Obecnie trwają ustalenia dotyczące szczegółów i programu spotkania. Niebawem organizatorzy przedstawią więcej informacji. W imieniu Organizatorów i Zarządu OT-27 zapraszam do udziału.

WARD Contest już jutro!

Zawody i dyplomyW poniedziałek, 18 kwietnia od 15.00 do 15.59 UTC, pod patronatem prezesa PZK odbędą się zawody WARD-Contest. Zawody organizowane są w rocznicę powołania International Amateur Radio Union (IARU). W tym dniu przypada święto wszystkich krótkofalowców określane jako Światowy Dzień Krótkofalowca.
Regulamin: http://pga-zawody...icle_id=13
Zawody są zaliczane do współzawodnictwa klubów OT-27.

SP DX RTTY Contest już wkrótce

Zawody i dyplomyZbliżają się kolejne polskie zawody: SP DX RTTY Contest. Termin: sobota 23 kwietnia - niedziela 24 kwietnia, czas: 12.00 UTC - 12.00 UTC. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej: http://pkrvg.org/...xrtty.html
Zawody te zaliczane są do współzawodnictwa klubów naszego oddziału. Zachęcam więc do udziału.
Przy okazji może warto zajrzeć na kolejną stronę PKRVG: http://pkrvg.org/...ntest.html

Polecamy

Wygenerowano w sekund: 0.08
314,539 unikalne wizyty