Powitanie

Hermaszewski znów w Kosmosie!

Z kraju i ze świataOrganizacja ARISS Europa i ARISS Rosja planują nadawać drogą radiową obrazy SSTV (Slow Scan TeleVision) z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z okazji Dnia kosmonautyki, który jest obchodzony 12 kwietnia. Ponieważ w tym roku przypada 40 rocznica rozpoczęcia międzynarodowych załogowych lotów kosmicznych w ramach programu Interkosmos, nadawane obrazy będą związane tematycznie z tym wydarzeniem (pl.wikipedia.org/wiki/Program_Interkosmos). Wśród nich pojawi się oczywiście obraz poświęcony naszemu jedynemu jak dotąd kosmonaucie - Mirosławowi Hermaszewskiemu. W zorganizowanie tego wydarzenia zaangażowani są również wolontariusze ARISS z Polski, organizatorzy m.in. corocznych konferencji poświęconych programowi ARISS, które odbywają się od kilku lat w Ostrowie Wielkopolskim.

Włodek SP3EWP - SK...

Silent KeyZ wielką przykrością informuję, że zmarł nasz Kolega Włodek SP3EWP. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 kwietnia 2018 roku. Msza święta zostanie odprawiona o godz 9:30 w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Kaliszu.

SP DX Contest i SP DX RTTY Contest już niebawem...

Zawody i dyplomyW dniach 7 - 8 kwietnia br. odbędą się kolejne zawody SP DX Contest. Regulamin dostępny jest na na stronie internetowej spdxcontest.pzk.org.p
Natomiast na 28 - 29 kwietnia br. zaplanowane są zawody SP DX RTTY Contest. Regulamin dostępny jest na stronie Polskiego Klubu Radiowideografii, który jest ich organizatorem.
W imieniu Zarządu OT-27 zachęcam do udziału. Wymienione zawody zaliczane są m.in. do współzawdnictwa SP Contest Maraton oraz do naszego współzawodnictwa klubów OT-27 PZK.

SP Contest Maraton

Zawody i dyplomyNasze zawody "Puchar Wielkopolskiej Pyry" od roku 2017 są zaliczane do współzawodnictwa SP Contest Maraton. Współzawodnictwo obejmuje wyniki polskich stacji indywidualnych i klubowych oraz stacji zagranicznych ? członków PZK (członkostwo dotyczy stacji zagranicznych), w zawodach krajowych, zamieszczonych na liście zawodów.
Regulamin współzawodnictwa na rok 2018 jest dostępny tutaj

Walne Zebranie Sprawozdawcze

CzłonkowieZarząd OT-27 podjął uchwałę w sprawie zwołania Walnego Zebrania Sprawozdawczego. Zebranie odbędzie się w dniu 18 marca 2018 r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Poznańskiej 43 - siedziba klubu SP3POW. Zebranie będzie połączone ze spotkaniem w ramach Akademii OT-27 PZK.

Spotkanie Noworoczne

CzłonkowieJak co roku zapraszam wszystkich radioamatorów i krótkofalowców na tradycyjne spotkanie, tym razem noworoczne spotkanie ludzi dobrej woli organizowane przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV w dniu 12 stycznia (piątek) 2018 r. na terenie Klubu Jeździeckiego Wolica o godz.17.oo.
Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia emailowo lub telefonicznie w terminie do 05.01.2018 godz. 18.oo. Impreza jest składkowa (ok. 35,- zł od osoby) - w cenie obiad oraz wynajęcie pomieszczenia.
W razie pytań proszę o kontakt na adres sp3ld@wp.pl lub 608829294


UZUPEŁNIENIE:
Udział w spotkaniu zadeklarowali Koleżanki i Koledzy:

SP3YM; SP3LD; SP3CYY; SP3FZN; SP3TUM; SP3QDU; SQ3MKK; SP3XBO; SP3HGD; SP3OKS; SP3DRT; SQ3OOK; SP3NNH; SP3QDI; SP3DOI; SP3QFZ; SP3VZT; SQ3TGY; SP3AYA; SP3SLU; SP3SLU-XYL; SP3OKJ; SP3QDX; SP3INW; SP3CSD; SP3CSD-XYL; SP7VC; SP7CYG; SP7NJT.

VY 73 - Bogdan SP3LD

Zebranie Zarządu OT-27 PZK

Informacje Zarządu OT27Na 10 grudnia zaplanowano zebranie Zarządu OT-27. Początek godz. 10:00, miejsce spotkania Ostrów Wielkopolski, siedziba klubu SP3POW.
Tradycyjnie już na grudniowe spotkanie zapraszamy przedstawicieli klubów. Oczywiście w spotkaniu może wziąć udział każdy członek OT-27 PZK. Przedstawiciele klubów i inni członkowie uczestniczą bez prawa głosowania.

Proponowany porządek spotkania:
1. Zgłoszenia klubów do obsługi QSL na rok 2018 oraz sprawozdania za rok 2017.
2. OPP 1% - stan środków i zasady dysponowania.
3. Informacja nt. bieżących działań ZG PZK.
4. Podsumowanie zawodów "Puchar Wielkopolskiej Pyry".
5. Konferencja ARISS ? podsumowanie.
6. Zmiany w regulaminie zawodów "Puchar Wielkopolskiej Pyry" - propozycje zmian, powołanie komisji ds. zmian regulaminu.
7. Składki członkowskie
8. Akademia OT-27
9. Ustalenie terminu i organizatora corocznego spotkania członków i sympatyków OT-27.
10. Ustalenie terminu następnego zebrania.
11. Dyskusja

Jeżeli ktoś ma propozycję uzupełnienia proponowanego porządku, to proszę o przesłanie informacji.

Składki członkowskie na 2018 rok

CzłonkowieMożna już wpłacać składki członkowskie na rok 2018. Przypominamy, ze zmianie uległa wysokość składki PZK, natomiast składka oddziałowa pozostaje bez zmian. Ostateczny termin opłacenia składki na cały rok lub pierwsze półrocze upływa w dniu 14 stycznia. Jeszcze raz bardzo proszę, aby w tytule przelewu podać znak, niestety mimo próśb, nadal są osoby, które nie chcą ułatwić pracy skarbnikowi.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Polecamy

Wygenerowano w sekund: 0.18
392,365 unikalne wizyty