PowitanieMiejsce spotkania (mapa): LINK DO MAPY

Na terenie YKP Kalisz w dniach 4-5.06.2016 odbędzie się kolejne spotkanie krótkofalowców OT 27 Południowa Wielkopolska .
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00. W trakcie spotkania przewidziana jest część oficjalna:
- podsumowanie rocznej prace klubów na terenie OT27 w roku ubiegłym,
- przekazanie aktualnych informacji OT 27 PZK,
- obsługa biura QSL OT27,
Będzie też przygotowana przez SP3KQV wystawa urządzeń amatorskich wykonanych przez członków OT 27 w ostatnim czasie,
Przewidziane jest grill, ognisko i pieczenie kiełbasek oraz luźne rozmowy.
Dla chętnych możliwy jest nocleg pod warunkiem zabrania swojego namiotu.

Info: Bogdan SP3LD

Klub posiadaczy RBM-1

Z kraju i ze świataNa tegorocznym ŁOS-iu po raz pierwszy została zorganizowana wystawa radiostacji RBM 1. W sumie zaprezentowano 8 radiostacji RBM 1 oraz jedną RB. Radiostacje były w bardzo dobrym stanie technicznym, natomiast radiostacja RB była w wystawiona jako "zabytek archeologiczny" bowiem egzemplarz został wykopany z ziemi. Aby wziąć udział w wystawie, wystarczyło tyko przywieźć swój egzemplarz radiostacji do namiotu konkursowego w sobotę rano do godziny 11.00.

Na wystawie została wybrana RBM-ka roku 2016. Pierwsze miejsce zajęła radiostacja RBM1 należąca do kolegi SP6NIP, drugie miejsce SP9UOP, trzecie SP5VJO. Organizatorami wystawy byli SP3LD, SP7NEK, SQ9KQZ, YL SQ9KQZ, Rafał P.

Zebranie Zarządu OT27 - dokumenty

Informacje Zarządu OT27W dniu 15.05.2016 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się zebranie Zarządu OT27 PZK.

Protokół z tego zebrania znajduje się w dziale "Protokoły z zebrań", lub bezpośrednio tutaj: protokół z zebrania.

W dziale "Uchwały OT27" znajdują się podjęte podczas tego zebrania uchwały.

Jubileusz pięciolecia powstania klubu SP3POW

KlubyZa tydzień przypada piąta rocznica pierwszego pojawienia się znaku SP3POW na falach eteru.

21-22 maja 2011 r. uczestniczyliśmy w I Festynie Lotniczym 'Lotnisko bliżej miasta' odbywającym się na terenie Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie. To właśnie wtedy Ostrowski Klub Krótkofalowców zaistniał na pasmach radiowych, dając nam radość i satysfakcję z uprawiania krótkofalarstwa w gronie przyjaciół połączonych wspólną pasją.

Chcemy uczcić nasz skromny jubileusz małym spotkaniem członków klubu, jak również wszystkich sympatyków i osób które w jakiś sposób uczestniczyły w życiu klubu lub w podejmowanych przez nas akcjach.

Kliknij tutaj aby uzyskać szczegóły.

Zebranie Zarządu

Informacje Zarządu OT27Zebranie Zarządu OT-27 zaplanowano na niedzielę, 15 maja br. na godzinę 10:00 w siedzibie Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW. W zebraniu mogą uczestniczyć także członkowie OT-27 PZK nie zasiadający w Zarządzie.
Porządek zebrania:
1. Przejęcie obowiązków przez członków Zarządu.
2. Określenie zadań i osób pełniących funkcje przy zarządzie.
3. Sprawy formalne dot. portalu internetowego naszego oddziału.
4. Uzupełnienie dokumentacji dotyczącej klubów należących do OT-27 PZK.
5. Omówienie przygotowań do spotkania w Szałem.
6. Ustosunkowanie się Zarządu do uchwały Walnego Zebrania, dotyczącej możliwości publikowania informacji na portalu oddziału bez moderowania.
8. Wolne głosy i wnioski oraz dyskusje.
Jeżeli są inne sprawy, które należy omówić na zebraniu, to proszę o kontakt.

Coroczne spotkanie OT - 27

CzłonkowieNa sobotę, 4 czerwca br. zaplanowano tradycyjne coroczne spotkanie członków i sympatyków naszego oddziału. W tym roku spotkanie odbędzie się w Szałe koło Kalisza na terenie przystani Yacht Klubu , a organizatorami są nasi Koledzy z klubu SP3KQV z Kalisza. https://goo.gl/ma...jBqWA511S2
Obecnie trwają ustalenia dotyczące szczegółów i programu spotkania. Niebawem organizatorzy przedstawią więcej informacji. W imieniu Organizatorów i Zarządu OT-27 zapraszam do udziału.

WARD Contest już jutro!

Zawody i dyplomyW poniedziałek, 18 kwietnia od 15.00 do 15.59 UTC, pod patronatem prezesa PZK odbędą się zawody WARD-Contest. Zawody organizowane są w rocznicę powołania International Amateur Radio Union (IARU). W tym dniu przypada święto wszystkich krótkofalowców określane jako Światowy Dzień Krótkofalowca.
Regulamin: http://pga-zawody...icle_id=13
Zawody są zaliczane do współzawodnictwa klubów OT-27.

SP DX RTTY Contest już wkrótce

Zawody i dyplomyZbliżają się kolejne polskie zawody: SP DX RTTY Contest. Termin: sobota 23 kwietnia - niedziela 24 kwietnia, czas: 12.00 UTC - 12.00 UTC. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej: http://pkrvg.org/...xrtty.html
Zawody te zaliczane są do współzawodnictwa klubów naszego oddziału. Zachęcam więc do udziału.
Przy okazji może warto zajrzeć na kolejną stronę PKRVG: http://pkrvg.org/...ntest.html

Odznaki Honorowe PZK zostały przyznane

CzłonkowieMiło mi poinformować, że nasi Koledzy Janek SP3CYY, Leszek SP3DOI oraz Roman SP3HUF zostali nagrodzeni Odznakami Honorowymi PZK. Decyzję podjął na ostatnim posiedzeniu ZG PZK, a wnioski złożył Zarząd OT-27 jeszcze w poprzedniej kadencji. Czekamy teraz z niecierpliwością na uroczystość wręczenia. Gratuluję Kolegom w imieniu Zarządu, wszystkich Członków OT-27 oraz własnym.

Polecamy

Wygenerowano w sekund: 0.06
308,707 unikalne wizyty