Powitanie


Spotkanie wigilijne w SP3POW

CzłonkowieW czwartek 20 grudnia, od godziny 18:00 w siedzibie klubu SP3POW w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się tradycyjne spotkanie wigilijne.
Podobnie jak w każdym roku, na stole znajdą się potrawy przynoszone przez wszystkich uczestników spotkania.
Zapraszamy członków i sympatyków klubu oraz wszystkich Kolegów krótkofalowców do wspólnego spędzenia razem choćby krótkiej chwili w ten szczególny grudniowy wieczór.
Informacje - Jarek SP3AYA (sp3aya(o)yanet.pl)

Akademia OT-27 PZK

CzłonkowieZgodnie z zapowiedzią, w dniu 7 grudnia (piątek) 2018 r. na terenie Klubu Jeździeckiego Wolica koło Kalisza odbyło się już po raz kolejny spotkanie radioamatorów i krótkofalowców OT 27 PZK pn. Akademia OT-27 PZK. Na spotkanie przybyło 37 krótkofalowców z Kalisza, Poznania, Jarocina, Krotoszyna, Ostrzeszowa, Ostrowa Wlkp., Koła, Sieradza, Łodzi i Turku.
W ramach Akademii przedstawiono następujące prezentacje:
- Praca w zawodach EME Marek SP3XBO,
- Analiza systemów antenowych ekspedycji TO2SP Jurek SP3GEM,
- Wyprawa Z23MD Leszek SP3DOI,
- Wyprawa 8P9AE Janek SP3CYY,
- Log UR5EQF - moje wrażenia z użytkowania Jarek SP3AYA - link do prezentacji.

Jak zawsze atmosfera spotkania była bardzo rodzinna, a rozmowom i dyskusjom nie było końca.

Wielkopolska Pyra 2018

Informacje QSL ManageraW dniu dzisiejszym zakończono wysyłkę dyplomów i dodatkowych nagród rzeczowych ufundowanych przez OT27 PZK.

Akademia OT-27 PZK

Informacje Zarządu OT27Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV i Zarząd OT-27 PZK zapraszają na kolejne spotkanie Akademii OT-27. Spotkanie odbędzie się w piątek, 7 grudnia 2018 r. na terenie Klubu Jeździeckiego Wolica, początek o godzinie 17.00.
W ramach spotkania przewidujemy 3 prezentacje na temat różnych aspektów naszego hobby.
"Analiza systemów antenowych ekspedycji TO2SP" Jurek SP3GEM
"Praca w zawodach EME" Marek SP3XBO
"Log UR5EQF - moje wrażenia z użytkowania" Jarek SP3AYA

Koncepcja akademii OT-27 polega na organizacji spotkań, podczas których odbywają się prezentacje i wykłady z zakresu radiowych łączności amatorskich w szerokim spektrum częstotliwości od HF do SHF oraz w zakresie doskonalenia umiejętności operatorskich w contestach i łącznościach DX. Taka forma spotkań pozwala na podniesienie poziomu wiedzy z zakresu krótkofalarstwa.
W trakcie spotkania przewidziany jest posiłek oraz kawa, herbata i ciasto. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia w terminie do 01.12.2018 r. godz. 21:00 na adres sp3ld@wp.pl lub telefonicznie 608829294 Impreza jest składkowa 35zł / od osoby - koszt konsumpcji. Wynajem sali finansuje OT-27 PZK.
----------------
Zarejestrowali się: SP3QFZ, SP3LD, SP3YM, SP3QDI, SP3HUF, SP3QDU, SP3GJK, SP3GEM, SP3J, SP3CYY, SP3XBO, SP3DRT, SP3VZT, SP3FZN, SP3TUM, SP3AYA, SQ3OOK, SP3SLU, SP3CSD, SP7VC, Kasia, SP3SXB, SP3QDI, SP3NNH, Tomek, SP3OKJ, SP7CGD, SP7NJT, SP3DOI, SP3SWJ, SQ3TLE, SP3K, SQ3NQH

PW-Sat2 leci na orbitę!

Z kraju i ze świataJuż 19 listopada 2018 roku planowane jest wyniesienie na orbitę okołoziemską czwartego polskiego satelity - PW-Sat2. Jego głównym zadaniem jest test systemu deorbitacyjnego umożliwiającego usunięcie statku kosmicznego z orbity po zakończonej misji. PW-Sat2 będzie jednym z ładunków misji SpaceFlight SSO-A The SmallSat Express realizowanej za pomocą rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Podany termin startu, ze względu na specyfikę lotów kosmicznych, może ulec zmianie ? dlatego prosimy o śledzenie naszych kanałów informacyjnych.
Środowisko radioamatorów nie raz odegrało olbrzymią rolę w odbieraniu sygnałów z satelitów wysyłanych przez studentów i inne grupy hobbystów z całego świata. Taka pomoc będzie również nieoceniona w przypadku misji satelity PW-Sat2. W tym celu zespół postanowił przygotować i udostępnić narzędzia umożliwiające odbiór i dekodowanie sygnałów z satelity.
Więcej informacji: pw-sat.pl/informacje-dla-radioamatorow/
Członkowie zespołu PW-Sat2 byligośćmi 6. i 8. Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS organizowanej corocznie m.in. przez nasz oddział.

Puchar Wielkopolskiej Pyry - nagrody dodatkowe

Zawody i dyplomyW dniu 14 października 2018 roku w siedzibie klubu SP3POW w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzono losowanie nagród dodatkowych przewidzianych regulaminem zawodów Puchar Wielkopolskiej Pyry.
Wylosowani koledzy:
1. Nagroda rzeczowa - Bon zakupowy 200,-PLN - SP4DNX
2. Bony zakupowy 100PLN - SP9XWL
3. Bon zakupowy 100PLN - SQ2DYF
4. Bon zakupowy 100PLN - SP6EO
5. Radiotelefon VHF Baofeng UV-82 - SP4CGJ, SP4JSJ
6. Nagroda specjalna w II turze zawodów Radiotelefon ręczny Baofeng UV82 - SQ6NSG

Komisja gratuluje wszystkim wylosowanym, nagrody zostaną rozesłane w najbliższym czasie. Zapraszamy do udziału w zawodach w roku 2019!
Vy 73!
Komisja: SP3OKS, SP3RNZ,SP3JBI

Akcja dyplomowa 100. rocznica Republiki Ostrowskiej

Zawody i dyplomyKoleżanki i Koledzy,

Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW zwraca się do Was z informacją o zamiarze upamiętnienia historycznego wydarzenia, jakim było powstanie Republiki Ostrowskiej i z prośbą o aktywne wzięcie udziału w tej akcji.
Rzecz całą chcemy przeprowadzić dwutorowo:
Po pierwsze - wznawiamy pracę stacji okolicznościowej HF1918RO.
sp3pow.pl/news.php?readmore=358
www.qrz.com/db/HF1918RO
Będziemy nadawać pod tym znakiem przez cały listopad 2018 r.
Po drugie - jako dodatkowy czynnik promocyjny, przeprowadzimy akcję dyplomową, związaną z popularyzacją naszej "Małej Ojczyzny" i jej historii.
sp3pow.pl/articles.php?article_id=123
Tutaj właśnie nasza prośba i apel o jak najszersze włączenie się do tego projektu.Info: Jarek SP3AYA

Karty QSL dla członków OT

Informacje QSL ManageraW związku z zebraniem Zarządu OT w dniu 14 października proszę managerów klubowych/regionalnych jak i kolegów o przygotowanie kart QSL do wysyłki.

Polecamy

Wygenerowano w sekund: 0.12
424,280 unikalne wizyty