Powitanie
W niedzielę, 18 września rozegrane zostaną kolejne zawody "Puchar Wielkopolskiej Pyry".
Regulamin zawodów: http://ot27.pzk.org.pl/articles.php?article_id=42

XXVIII Zjazd OTC

Z kraju i ze świataW dniach 26-28.08.2016 r. w Księżych Młynach ( niedaleko Jeziorska)odbył się XXVIII Zjazd SP OLD TIMERS CLUB. Coroczne spotkanie seniorów i nestorów krótkofalarstwa polskiego upłynęło w bardzo rodzinnej atmosferze.
Nasz oddział OT 27 reprezentowali :
SP3CSD GRZEGORZ
SP3FCO ANDRZEJ
SP3LD BOGDAN
SP3OKS SŁAWEK
SP3SLU JERZYKlub Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców powstał w Gdańsku, 25 stycznia 1976 roku. W lutym 1985 roku stał się Ogólnopolskim Klubem Specjalistycznym Polskiego Związku Krótkofalowców. Klub skupia seniorów - radio nadawców, członków Polskiego Związku Krótkofalowców. Członkostwo w Klubie Seniorów PZK jest zaszczytem i uznaniem długoletniej, nienagannej działalności krótkofalarskiej. Warto dodać iż obecnym Prezesem SP OTC jest nasz oddziałowy kolega Grzegorz SP3CSD.

Info: Bogdan SP3LD

Wysyłka QSL

Informacje QSL ManageraWczoraj nadeszła powakacyjna paczka (ponad 3kg) QSL z biura SP3. Dziś zostaną rozesłane karty dla stacji które dostarczyły koperty zwrotne : SO3AJS, SP3MEO, SP3NNH, SP9HWY, SQ3JVX, SP3GIL, jak również powtórnie dla klubu SP3KRE.

Jacek SP3SLM - Silent Key...

Silent KeyW dniu 20 sierpnia 2016 r., w wieku 48 lat, po krótkiej chorobie, niespodziewanie odszedł od nas Jacek SP3SLM - QTH Malanów k. Turku. Licencję i znak SP3SLM uzyskał w czerwcu 1988 r. Jacek był ciągle aktywnym krótkofalowcem, członkiem Klubu SP3KQV Kalisz w latach 80. oraz SP3KWA Turek przez blisko 30 lat. Był miłośnikiem techniki wojskowej, łączności UKF i KF, telegrafii. Szykowaliśmy się wspólnie na zawody IARU VHF. Odszedł jeden z niezawodnych filarów Klubu SP3KWA.


Smutek i żal przepełnia serca. Jacek był osobą głęboko wierzącą i prosi o modlitwę. Uroczystość pożegnalna Jacka SP3SLM odbędzie się w środę 24 sierpnia 2016 r. O godzinie 15.00 zostanie odprawiona msza św. w kaplicy przy Kościele Parafialnym w Malanowie, a następnie kondukt wyruszy na miejscowy cmentarz.


Info : Jurek SP3SLU z Kolegami z Turku i Kalisza.

ARISS - zaproszenie dla szkół

Informacje PZKSzkoły zainteresowane edukacyjną rozmową w kosmosie z astronautą na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zapraszamy do złożenia wniosku. Przez trzy miesiące - wrzesień, październik, listopad 2016 roku, ARISS - Europa będzie przyjmować zgłoszenia ze szkół w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie pod adresem: http://www.ariss-eu.org/school-contacts

Proszę pobrać formularz z pkt 2. z prawej bocznej kolumny. Aplikację należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: school.selection.manager@amsat.it

Wraz z wnioskiem, szkoła proszona jest o przedstawienie projektu edukacyjnego ukierunkowanego na przestrzeń kosmiczną. Wnioski będą rozpatrywane w grudniu 2016 r. Szkoły będą wybrane do łączności radiowej ARISS w następnym roku szkolnym, w okresie: wrzesień 2017 - styczeń 2018 r. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: http://www.ariss-eu.org/school-contacts/school-contact-general

Dziękuję za przekazanie tej informacji do zainteresowanych szkół.

Emanuele D'Andria, I0ELE
Przewodniczący ARISS-Europe
(tłum. Irena Szymanowska)

W dniu 22 października 2016 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się konferencja na temat szkolnych łączności ARISS, podczas której będzie można uzyskać wiele informacji związanych z udziałem w tym niecodziennym wydarzeniu. Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Funkcjonuje już strona internetowa konferencji: ariss.pzk.org.pl, a od 1 września dostępny będzie tam formularz rejestracyjny.

Info:
Armand SP3QFE - Mentor ARISS Europe
Sławek SQ3OOK - ARISS Kontakt Koordynator

Składki za II półrocze 2016

CzłonkowieKoleżanki i Koledzy,
Przypominam, że w dniu 14 lipca upływa termin opłacenia składek za drugie półrocze.
Więcej informacji w zakładce Składki PZK i OT
Regulamin płacenia składek członkowskich: tutaj

Klub posiadaczy RBM-1

Z kraju i ze świataNa tegorocznym ŁOS-iu po raz pierwszy została zorganizowana wystawa radiostacji RBM 1. W sumie zaprezentowano 8 radiostacji RBM 1 oraz jedną RB. Radiostacje były w bardzo dobrym stanie technicznym, natomiast radiostacja RB była w wystawiona jako "zabytek archeologiczny" bowiem egzemplarz został wykopany z ziemi. Aby wziąć udział w wystawie, wystarczyło tyko przywieźć swój egzemplarz radiostacji do namiotu konkursowego w sobotę rano do godziny 11.00.

Na wystawie została wybrana RBM-ka roku 2016. Pierwsze miejsce zajęła radiostacja RBM1 należąca do kolegi SP6NIP, drugie miejsce SP9UOP, trzecie SP5VJO. Organizatorami wystawy byli SP3LD, SP7NEK, SQ9KQZ, YL SQ9KQZ, Rafał P.

Zebranie Zarządu OT27 - dokumenty

Informacje Zarządu OT27W dniu 15.05.2016 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się zebranie Zarządu OT27 PZK.

Protokół z tego zebrania znajduje się w dziale "Protokoły z zebrań", lub bezpośrednio tutaj: protokół z zebrania.

W dziale "Uchwały OT27" znajdują się podjęte podczas tego zebrania uchwały.

Jubileusz pięciolecia powstania klubu SP3POW

KlubyZa tydzień przypada piąta rocznica pierwszego pojawienia się znaku SP3POW na falach eteru.

21-22 maja 2011 r. uczestniczyliśmy w I Festynie Lotniczym 'Lotnisko bliżej miasta' odbywającym się na terenie Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie. To właśnie wtedy Ostrowski Klub Krótkofalowców zaistniał na pasmach radiowych, dając nam radość i satysfakcję z uprawiania krótkofalarstwa w gronie przyjaciół połączonych wspólną pasją.

Chcemy uczcić nasz skromny jubileusz małym spotkaniem członków klubu, jak również wszystkich sympatyków i osób które w jakiś sposób uczestniczyły w życiu klubu lub w podejmowanych przez nas akcjach.

Kliknij tutaj aby uzyskać szczegóły.

Polecamy

Wygenerowano w sekund: 0.32
319,374 unikalne wizyty