IARU VHF Contest 2018

Zawody i dyplomyGrupa nadawców OT-27 PZK skupiona przy Klubie SP3KWA przygotowuje się do ekspedycji radiowej na górę Bałczyna (JO81XJ Ostrzeszów) i udziału w zawodach IARU VHF Contest, w kategorii MULTI OPERATOR, w dniach 31.07-2.09 2018. Jednocześnie zapraszamy krótkofalowców z OT-27 i sympatyków do odwiedzin na górze Bałczyna w podanych terminach. Przed zawodami udostępniamy dobrze wyposażoną stację 144MHz z możliwością nawiązywania DX QSO pod indywidualnymi znakami. Podczas zawodów zapraszamy do asysty oraz wspólnej pracy operatorskiej. Będzie także spotkanie krótkofalowców przy tradycyjnym ognisku w piątek 31.08.2018. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt z SP3SLU / SP3JBI / SQ3GOK.
Apel do operatorów radiostacji 144MHz : W imieniu wszystkich zawodników IARU VHF Contest i SP3KWA, prosimy abyście w dniach 1-2 września 2018 w godzinach 14.00-14.00 UTC uruchomili swoje radiostacje i nawiązali choćby kilka QSO, nie zapominając o naszej stacji. Do usłyszenia !
W imieniu grupy: Jerzy SP3SLU, Zenek SP3JBI, Robert SQ3GOK.

Ponowne zaproszenie do Czeszewa

CzłonkowiePo udanym lipcowym biwaku w Czeszewie, klub SP3PJA ponownie zaprasza wszystkich kolegów, sympatyków na kolejne spotkanie na leśnej polanie w Czeszewie. Będziemy tam od 24 sierpnia od godzin popołudniowych do niedzieli 26 sierpnia. Zapewniamy jak zwykle dobrą zabawę, niegasnące ognisko no i energie elektryczną !!!! Niski poziom Warty pozwala na bezpieczną kąpiel.

Info jak zawsze:
Janusz SP3IAS 606-438-968
Waldek SP3TYI 516-796-136

Zaproszenie do Czeszewa

KlubyKlub SP3PJA w Jarocinie serdecznie zaprasza chętnych na kolejny biwak do Czeszewa (SPFF144) Biwak rozpoczynamy 27 lipca (piątek, w godzinach popołudniowych) Na miejscu pole biwakowe z dostępem do prądu, miejsce na ognisko a kilkadziesiąt metrów obok kursuje prom turystyczny na Warcie. Krótkofalowcy, wędkarze , miłośnicy lasu i długich rozmów przy ognisku oraz spragnieni dziewiczej przyrody na pewno nie będą się nudzić

Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!!

Informacje: Janusz SP3IAS 606/438-968 i Waldek SP3TYI 516/796-136

SP3PMA w Koninie QRT

KlubyZ przykrością zawiadamiamy Koleżeństwo, iż w dniu dzisiejszym klub SP3PMA zaprzestaje działalności w siedzibie, którą znaliście i mieliście okazję odwiedzać. Podziękujmy przy okazji Panu rektorowi PWSZ w Koninie - Mirosławowi Pawlakowi.

Tak więc do usłyszenia z nowego miejsca. Jeśli takowe się znajdzie.

73!

Karty QSL - spotkanie OT27 w Jarocinie

Informacje QSL ManageraZabieram ze sobą QSL dla członków OT27. Będę również zbierał QSL do wysyłki - proszę o sprawdzenie członkostwa PZK stacji SP. Karty będę wydawał po załatwieniu części formalnej spotkania przed grillem, w ramach zakąski, hi.

Kolegów aktywnych w paśmie 70MHz zapraszam do QSO z rzadkiego kwadratu JO81 - będę QRV od godz. 10-11 na QRG 70.154 emisją FT8, lub na dowolnej QRG, dowolną znaną emisją.

Do usłyszenia

Wasz QSL manager.

Wyniki SP DX Contest 2018

Zawody i dyplomyPojawiły się wyniki tegorocznych zawodów SP DX Contest. Nie ma jeszcze klasyfikacji oddziałów terenowych, ale kilka stacji z OT-27 może pochwalić się bardzo ładnymi wynikami: http://www.spdxcontest.pzk.org.pl/

Nadzwyczajne Walne Zebranie

Informacje Zarządu OT27W związku z koniecznością uzupełnienia składu osobowego Zarządu oraz Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, Zarząd OT-27 PZK podjął uchwałę nr 7/2018 zwołującą Nadzwyczajne Walne Zebranie, w dniu 9 czerwca 2018r. o godz. 14:45 w pierwszym terminie lub godz. 15:00 w drugim terminie w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Jarocin, ul. Poznańska 34 w Jarocinie.

"Polacy i Kosmos" - konkurs historyczno - plastyczny

Newsy

Co roku, 12 kwietnia obchodzony jest Dzień Kosmonautyki, dla upamiętnienia pierwszego lotu człowieka w Kosmos, który odbył się w 1961 roku. W tym dniu i w dniach następnych krótkofalowcy często nadają radiowo z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) obrazy skierowane do społeczeństwa na Świecie. W tym roku były to obrazy przygotowane przez ARISS Europa, a zaprojektowane i wykonane w Polsce. Ich tematyka nawiązywała do rozpoczętych 40 lat temu międzynarodowych załogowych lotów kosmicznych w ramach programu Interkosmos. Polskim kosmonautą w tym programie był Mirosław Hermaszewski, który swoją kosmiczną podróż odbył również 40 lat temu - w dniu 27 czerwca 1978 roku.


Należy pamiętać, że to nie jedyny polski akcent kosmiczny. Wielu Polaków, począwszy od Mikołaja Kopernika, którego rocznicę śmierci obchodzimy w tych dniach (21 maja), przyczyniło się do eksploracji Wszechświata. Spoglądanie w niebo, to bliskie oraz bardzo dalekie, aby je poznawać, to nie tylko obserwacje z Ziemi, lecz również zaawansowane technologie, budowa teleskopów i radioteleskopów, to również astronautyka. W wielu przypadkach jest to możliwe dzięki polskim naukowcom i inżynierom, którzy projektują i konstruują urządzenia dla potrzeb różnych misji kosmicznych. Ostatnim takim wydarzeniem jest rozpoczęta przez NASA, zaledwie kilka dni temu, misja - InSight, która jako pierwsza w historii ma zbadać głębokie wnętrze Marsa. Badania te nie byłyby możliwe bez urządzenia "Kret HP3", zaprojektowanego i zbudowanego przez polską firmę. Nigdy wcześniej Polacy nie odpowiadali za tak duży i istotny element misji kosmicznej.


Aby poznać i przybliżyć osoby oraz wydarzenia związane z udziałem naszych rodaków w eksploracji Kosmosu, zapraszamy do udziału w konkursie historyczno - plastycznym, którego pomysłodawcą jest dr Armand Budzianowski, SP3QFE - mentor ARISS Europa. Uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie ma nastąpić w dniu 19 czerwca 2018 w Kole, kilka dni przed okrągłą rocznicą lotu naszego rodaka w Kosmos.


Oddział Terenowy Nr27 PZK jest partnerem organizacyjnym tego wydarzenia.


Więcej informacji na stronie internetowej konkursu: ariss.pzk.org.pl/polacyikosmos/











Wygenerowano w sekund: 0.12
1,069,624 unikalne wizyty