Ostatnie artykuły
Aktualnie online
· Gości online: 1
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 71
· Najnowszy użytkownik: SP3UCA
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 71
· Najnowszy użytkownik: SP3UCA
Logowanie
Spotkanie z astronautą


Zapraszamy na spotkanie robocze z krótkofalowcami, nauczycielami i uczniami w celu omówienie radioamatorskiej łączności radiowej z astronautą, na przykładzie łączności przez wielopunktowy telemost, która odbyła się w dniu 30 kwietnia 2020. Termin: 8 maja 2020 r. godzina 20:50, przewidywany czas zakończenia ok. 21:30. Prelegentem będzie Armand SP3QFE - Mentor ARISS Europa.
Link do spotkania: nieaktualny, spotkanie już się odbyło.
Cel spotkania:
Wprowadzenie uczniów przygotowujących się do tematu łączności z astronautą poprzez sprzęt radioamatorski umieszczony na stacji kosmicznej dzięki ARISS (Amateur Radio on the International Space Station). Omówienie łączności uczniów z USA z astronautą podczas połączenia radiowego typu ?wielopunktowy telemost? przeprowadzonej w dniu 30 kwietnia 2020r podczas trwania pandemii COVID19.
Zarys spotkania
a) Sprawy organizacyjne,
b) Wprowadzenie do tematu łączności ARISS,
c) Omówienie łączności z astronautą z dnia 30 kwietnia 2020r., https://youtu.be/Cu8I9ose4Vo (zapraszamy do wcześniejszego obejrzenia) oraz https://www.ariss.org/weekly-reports
d) Umówienie się na kolejne spotkania z ciekawymi osobami z doświadczeniem w łącznościach ARISS przez telemost np.: Leszek SQ3PHA lub Micol IU2LXR,
e) Podsumowanie spotkania (jeśli zmieścimy się w ustalonych limitach czasowych).
Info: Armand SP3QFE
Jurek SP7CBG - SK...


Jerzy SP7CBG na spotkaniu OT-27 PZK w 2012 roku wręcza medale uczestnikom zawodów "łowy na lisa"
Wystawa 90 lat Krótkofalarstwa Polskiego

Ekspozycja będzie obejmowała dokumenty, fotografie oraz zabytkowe urządzenia używane przez krótkofalowców na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Planowana jest również część multimedialna w formie prezentacji filmów i nagrań dźwiękowych oraz wydanie katalogu eksponatów. Materiały z wystawy trafią także do wirtualnego Muzeum Krótkofalarstwa Polskiego w internecie.
Projektowi patronuje Prezes PZK oraz Klub OTC PZK, a koordynatorem jest Kol. Bogdan Szkudlarek SP3LD, który zwraca się z prośbą do Koleżanek i Kolegów krótkofalowców, klubów PZK, LOK, ZHP i wszystkich radioamatorów o nadsyłanie materiałów dokumentujących historię krótkofalarstwa w Polsce.
Są wśród nas osoby, lokalne środowiska i kluby, które mają różne osiągnięcia - nie powinno zabraknąć informacji o nich dla przyszłych pokoleń. Prosimy o nadsyłanie wspomnień, opracowań, dokumentów, zdjęć. Ze zrozumiałych względów nie zawsze będzie możliwe udostępnienie oryginałów, zwłaszcza archiwalnych dokumentów i fotografii - wtedy prosimy o przysłanie ich skanów lub fotografii. Skany powinny mieć rozdzielczość 300dpi, a fotografie minimum 1200x1600 pikseli - chodzi o to, aby materiały te nadawały się do prezentacji na dużym formacie.
Wszelkie pomysły i propozycje związane z wystawą i całym projektem prosimy kierować do Kol. Bogdana Szkudlarka SP3LD: tel. 608829294, email sp3ld@wp.pl
[info: SP3LD]
Wyniki współzawodnictwa SP

Współzawodnictwo OT PZK
Wyniki SP Contest maraton:
SP Contest maraton
Zebranie Zarządu OT-27 PZK

Tradycyjnie na pierwsze w roku zebranie zapraszamy przedstawicieli naszych klubów członkowskich oraz klubów stowarzyszonych (obsługiwanych w zakresie QSL). W zebraniu Zarządu może uczestniczyć każdy członek OT-27 PZK z głosem doradczym jednak bez prawa głosowania.
Zebranie będzie poświęcone przyjęciu sprawozdań za rok 2019 i opracowaniu zamierzeń i wydatków na rok 2020, a także przygotowaniom do Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego.
Nowy numer konta bankowego UKE

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnica Wola
21 1030 1508 0000 0005 5000 0070
Tytuł wpłaty: wydanie pozwolenia radiowego
Potwierdzenie wpłaty (oryginał lub potwierdzona kopia, bądź elektronicznie wygenerowane potwierdzenie dokonania przelewu) dołączyć do wniosku o pozwolenie radiowe.
Akademia OT-27 PZK

W ramach spotkania przewidujemy 3 prezentacje na temat różnych aspektów krótkofalarstwa.
SP3CYY - Wyprawa TO80SP.
SP7VC- Wyprawa VK9NC.
SP3QDX - Wykorzystanie sond meteorologicznych.
SP7NJ - Prezentacja TRX OMEGA+
Koncepcja akademii OT27 polega na organizacji spotkań, na których będą się odbywały prezentacje z zakresu łączności amatorskich w szerokim spektrum częstotliwości od HF do SHF oraz w zakresie doskonalenia umiejętności operatorskich w contestach i łącznościach DX. Taka forma spotkań pozwala na podniesienie poziomu wiedzy z zakresu krótkofalarstwa.
W trakcie spotkania przewidziany jest posiłek oraz kawa, herbata i ciasto. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia emaliowo lub telefonicznie w terminie do 01.12.2019r. godz. 21.oo. Impreza jest składkowa ( 35zł od osoby ? koszt wynajęcia sali oraz konsumpcji).
Kontakt: sp3ld@wp.pl lub 608829294.
Bogdan SP3LD