Zebranie Zarządu OT 27

Informacje Zarządu OT27W galerii umieszczono kilka zdjęć z zebrania Zarządu OT 27 które odbyło się w dniu 6 grudnia br. Zebranie dotyczyło klubów działających na terenie naszego oddziału.
Dziękuje kolegom z klubu SP3POW za zorganizowanie tego zebrania.

SKŁADKI PZK ROK 2016

SkładkiInformuje że wysokość składek na rok 2016 nie uległa zmianie. Składki należy opłacić do 15 stycznia 2016 roku. Ostateczny termin opłacenia składek mija 31 marca 2016 roku.
Przypominam o zmianie konta bankowego naszego oddziału. Nowy numer jest umieszczony w zakładce " SKŁADKI PZK I OT "

30 lat SP3KWA relacja z uroczystości

KlubyW sobotę 21 listopada 2015r. w Turku odbyła się uroczystość jubileuszowa pod hasłem "Tort urodzinowy - 30 lat SP3KWA". W rzeczywistości było to spotkanie krótkofalowców członków i przyjaciół Klubu SP3KWA połączone z prezentacjami tematycznymi, uroczystą kolacją i typowym wieczorem towarzyskim krótkofalowców wraz z osobami towarzyszącymi. W spotkaniu uczestniczyli, oprócz członków Klubu SP3KWA, koledzy z Konina, Kalisza, Koła, Łodzi, Łęczycy, Włocławka, Białegostoku, Wartkowic (Orzeszkowa) .


Macierzysty Oddział Terenowy Południowej Wielkopolski PZK (OT-27) reprezentował Z-ca Prezesa Grzegorz SP3RNZ, a zaprzyjaźniony i sąsiedni Łódzki OT-15, jego prezes Przemek SP7VC. Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy na cześć Kolegów, których radiostacje umilkły na zawsze. W tle, na historycznym zdjęciu z roku 1988 można było ujrzeć m.in. Władka SP3OKT, Walka SP3OCF. W dalszej części, w telegraficznym skrócie, historię Klubu SP3KWA przypomnieli Jerzy SP3SLU i Sławek SP3OKS.

Akademia Krótkofalowca OT 27 11 grudzień 2015

CzłonkowiePrzesyłam krótką informacje na temat czwartego spotkania akademii OT27 połączonej z wigilią organizowanej przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV,
Spotkanie odbędzie się w piątek 11 grudnia 2015r na terenie Klubu Jeździeckiego Wolica .o godzinie 17.00.

Informacje QSL managera

Informacje QSL ManageraW dniu 29.10. wysłałem karty QSL dla managerów terenowych w Jarocinie SP3IAS i Kaliszu SP3EWP. Paczki pocztowe a' 2,3kg każda.

W listopadzie po raz ostatni wysyłam karty do CB QSL w Bydgoszczy - proszę zainteresowanych o dostarczanie kart do wysyłki - może być na mój P.O.Box. Po raz kolejny prosze o wysyłanie kart listem zwykłym. Odbiór przesyłek poleconych z kartami to niestety każdorazowo stanie w kolejce do okienka.
73 SP3RNZ

9G5SP na paśmie

9G5SP (SP3UQE) można spotkać w paśmie 14 MHz SSB i emisjami cyfrowymi. Log na stronie
http://www.hrdlog...user=9G5SP

Aktualnie Piotr używa :
- Kenwood TS-570
- home made microphone
- END FED halv wave sloppipng monopole
Praca w innych pasmach możliwa, jeśli uda się postawić inne anteny.

Wysyłka QSL

Informacje QSL ManageraW dniu wczorajszym rozesłano QSL do okręgowych managerów i stacji posiadających opłacone koperty na obsługę QSL.
Według znaków : SP3KRE, SP3HUF, SP3GIL, SQ3TGV, SO3AJS, SQ3POX, SP3MYS.

Współpraca z OT 08 i sprawy łączności kryzysowej

WASRZwracam się z apelem do wszystkich członków OT-08 PZK, jak i również krótkofalowców niezrzeszonych zamieszkałych na terenie działalności Oddziału Poznańskiego PZK do zgłaszania swojego akcesu do przedsięwzięcia zapewniającego niezależną, zapasową łączność radiową na obszarze Wielkopolski. Zarząd Oddziału podejmie decyzję w sprawie stworzenia struktur ds. łączności kryzysowej działających w ramach partnerskiej współpracy z OT-27 PZK na bazie WASR. Po powstaniu takiej struktury Zarząd Oddziału będzie stroną przy wszelkich kontaktach z administracją państwową i samorządową właściwą dla obszaru działalności Oddziału we wszystkich sprawach dotyczących łączności kryzysowej. Uznając potrzebę włączenia się w działalność zapoczątkowaną z inicjatywy członków OT-27 występuję do Koleżanek i Kolegów z wyżej przedstawionym apelem.
Prezes Oddziału Poznańskiego (OT-08) PZK
Jacek Behrendt SQ3OPM

Mam nadzieję, że podjęta współpraca pomiędzy OT 27 & OT 08 przyniesie wiele korzyści dla obecnych i przyszłych członków WASR, ponieważ razem możemy więcej!

Info: Błażej SQ3TGV - Koordynator WASR
Wygenerowano w sekund: 0.11
430,526 unikalne wizyty