Kolejny polski satelita budowany przez sudentów poleci w kosmos

Z kraju i ze świataSpecjalnymi gośćmi 6. Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS, która odbyła się 22 października 2016 r. w Ostrowie Wielkopolskim, byli przedstawiciele zespołu, który buduje kolejnego polskiego satelitę - PW-Sat2. Prezentacja Artura Łukasika - wicekoordynatora projektu oraz Kamila Sażyńskiego - lidera zespołu komunikacji, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a możliwość bezpośredniej rozmowy z osobami, które budują satelity, była z pewnością niesłychanie inspirująca dla młodych ludzi uczestniczących w konferencji.

Satelita będzie atrakcją dla radioamatorów, którzy upodobali sobie nasłuchy i łączności satelitarne. W paśmie amatorskim 70 cm będzie można odbierać i dekodować wysyłane przez satelitę informacje. Głównym celem misji drugiego satelity zaprojektowanego przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego, podobnie jak w przypadku pierwszego PW-Sata, jest test innowacyjnej technologii deorbitacji, czyli sprowadzania satelitów z orbity. Zespół złożony z ponad 30 studentów z różnych wydziałów Politechniki Warszawskiej rozpoczął prace w 2013 roku, a wyniesienie satelity w kosmos planowane jest na koniec 2017 roku. Jest to satelita klasy CubeSat (2U).

Czytaj więcej na stronie klubu SP3POW.
Na konferencji ARISS, od lewej: Waldemar Sznajder (3Z6AEF) - prezes PZK, Artur Łukasik -wicekoordynator projektu PW-Sat2,
Kamil Sażyński (SQ5JRN) - lider zespołu komunikacji PW-Sat2. (fot. Michał Plewa)


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.11
921,215 unikalne wizyty