Artykuły: Informacje OT27

Członkowie OT27

Lista członków Oddziału Południowej Wielkopolski nr 27 Polskiego Związku Krótkofalowców.


Historia oddziału
Historia naszego oddziału przebiegała odmiennie niż to sobie można typowo wyobrazić. Do roku 1977, w dawnym województwie kaliskim istniało szereg klubów krótkofalarskich, najczęściej działających pod skrzydłami LOK i ZHP. 17 marca 1977 roku, w działającym przy Zakładach Automatyki Przemysłowej w Ostrowie Wlkp. klubie "Zadziorek" spotkała się grupa krótkofalowców - członków PZK, z zamiarem powołania klubu krótkofalarskiego PZK...

JAK ZOSTAĆ KTÓKOFALOWCEM
Krótkofalarstwo dla większości naszego społeczeństwa, kojarzy się raczej z falami krótkimi, na których można niekiedy "złapać" jakąś muzyczkę, czasem usłyszeć nieco "gadaniny", ale najczęściej ... gwizdy i dudnienia. A krótkofalowcy? Czym się oni właściwie zajmują i dlaczego? Co oni z tego mają? Oto najczęściej powtarzające się pytania zadawane krótkofalowcom przez licznych rozmówców.

Komunikaty zarządu

Komunikaty Zarządu OT 27


Odznaki Honorowe w OT27
Odznaki Honorowe PZK które otrzymali członkowie OT27.

Protokoły z zebrań
Protokoły z zebrań zarządu oraz zebrań sprawozdawczo-wyborczych OT27.

Radiolatarnie amatorskie

Radiolatarnie amatorskie to automatyczne nadajniki, które nadając swój znak i inne dodatkowe informacje pozwalają sprawdzić warunki propagacyjne, mogą służyć do skalibrowania częstotliwości urządzeń amatorskich, do sprawdzenia urządzeń odbiorczych, określenia parametrów anteny.
Zarząd OT27
Zarząd Oddziału Południowej Wielkopolski nr 27 Polskiego Związku Krótkofalowców.
Wygenerowano w sekund: 0.11
917,577 unikalne wizyty