30 lat SP3KWA relacja z uroczystości
Dodane przez Administrator dnia 30 listopad 2015 19:57
W sobotę 21 listopada 2015r. w Turku odbyła się uroczystość jubileuszowa pod hasłem "Tort urodzinowy - 30 lat SP3KWA". W rzeczywistości było to spotkanie krótkofalowców członków i przyjaciół Klubu SP3KWA połączone z prezentacjami tematycznymi, uroczystą kolacją i typowym wieczorem towarzyskim krótkofalowców wraz z osobami towarzyszącymi. W spotkaniu uczestniczyli, oprócz członków Klubu SP3KWA, koledzy z Konina, Kalisza, Koła, Łodzi, Łęczycy, Włocławka, Białegostoku, Wartkowic (Orzeszkowa) .


Macierzysty Oddział Terenowy Południowej Wielkopolski PZK (OT-27) reprezentował Z-ca Prezesa Grzegorz SP3RNZ, a zaprzyjaźniony i sąsiedni Łódzki OT-15, jego prezes Przemek SP7VC. Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy na cześć Kolegów, których radiostacje umilkły na zawsze. W tle, na historycznym zdjęciu z roku 1988 można było ujrzeć m.in. Władka SP3OKT, Walka SP3OCF. W dalszej części, w telegraficznym skrócie, historię Klubu SP3KWA przypomnieli Jerzy SP3SLU i Sławek SP3OKS.
Treść rozszerzona
Grzegorz SP3RNZ wręczył kryształowy grawerton OT-27 PZK dla Klubu SP3KWA w 30-tą rocznicę jego powstania. Wzniesiono uroczysty toast i przystąpiono do dzielenia tortu urodzinowego z czekoladowymi symbolami krótkofalarskimi.
Przemek SP7VC wraz z Kasią SQ7OYL zaprezentowali relację z ekspedycji radiowo-turystycznej BALKAN TOUR 2015, ilustrowaną zdjęciami i komentarzem autorskim.
Reszta wieczoru upłynęła przy zastawionym stole i rozmowach koleżeńskich w gorącej atmosferze. Ponieważ pojawiły się pytania techniczne o mały i lekki wzmacniacz mocy na pasma KF, Przemek SP7VC wykonał kolejną prezentację, tym razem na temat PA 4xGU-50 z zasilaniem beztransformatorowym. Przeznaczenie PA - ekspedycje DX, bagaż lotniczy.
Wspólne zdjęcie grupowe i nie tylko wykonał Grzegorz SP3CSD.
Uroczystość odbywała się w sali Osiedlowego Klubu "Tęcza" w Turku, przy otwartych drzwiach do pracowni i radiostacji okolicznościowej SP30KWA.
Organizatorów spotkania cieszy obecność przyjaciół Klubu spoza miasta Turek, z którymi widujemy się na akcjach organizowanych przez SP3KWA, spotkaniach oddziałowych OT-27 PZK, lub ogólnopolskich.
Najczęściej powtarzającymi się życzeniami dla jubilatów były : "Następnych 30 lat SP3KWA w zdrowiu i działalności". Dziękujemy !

W imieniu Klubu SP3KWA Jerzy SP3SLU.

Administrator portalu OT-27 dołącza się do życzeń na okazję tak zacnego jubileuszu i informuje:
- po regulaminowym czasie życia tego newsa zostanie on przekształcony w artykuł i będzie przechowywany na stałe;
- za ok. 1 godz. dostępna będzie galeria pt 30 lat SP3KWA, również dostępna na stałe;
Admin SP3LEM