Akademia Krótkofalowca OT 27 wrzesień 2015

CzłonkowiePrzesyłam krótką informacje na temat trzeciego spotkania akademii OT27 organizowanej przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV. Spotkanie odbyło się w piątek 25 września 2015r na terenie Klubu Jeździeckiego Wolica w godzinach od 17.00. do 21.00. Przybyło 25 krótkofalowców członków OT 27.
W ramach spotkania zaprezentowano następujące prezentacje:
- "Amatorskie aktywności radiowe z Międzynarodowej Stacji
Kosmicznej" wygłoszona przez Sławka SQ3OOK -
- Podstawowe informacje na temat  prowadzenie łączności EME na pasmach 144MHz, 432 MHz 1,2GHz i 2.3GHz przygotowaną przez Marka SP3XBO
- Balkan Tour 2015 praca na pasmach 70 i 50 MHz poprzez odbicia od meteorów z terenu Rumunii, Bułgarii i Grecji przygotowaną przez Przemka SP7VC.

W trakcie spotkania była bardzo rodzinna atmosfera po zjedzeniu obiadku przy kawie i herbacie koledzy z zaciekawieniem wysłuchali ciekawych opowieści.
W miłej atmosferze udało się przedstawić nowemu pokoleniu krótkofalowców dużo ciekawych informacji na temat organizacji projektu ARISS i aktywności stacji SSTV z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przedstawiony przez Sławka SQ3OOK.
Opowieść Marka SP3XBO wraz z pokazem kolekcji oświetlaczy na mikrofalowe pasma amatorskie zaciekawiła zarówno starych jak i młodych krótkofalowców.
W trakcie prezentacji Przemka SP7VC podziwialiśmy piękne krajobrazy bałkańskie oraz parę epizodów związanych z pracą z wielu różnych lokalizacji .

Taka forma spotkań pozwoli na bezpośrednie kontakty młodych i starych doświadczonych krótkofalowców, w celu podniesienia poziomu wiedzy na temat różnych form krótkofalarstwa. Projekt ARISS jest świetną formą popularyzacji krótkofalarstwa wśród młodzieży oraz osób dorosłych zafascynowanych kosmosem.
Koncepcja akademii OT27 polega na organizacji co kwartał spotkania na których będą się odbywały cykliczne prezentacje z zakresu łączności amatorskich w szerokim spektrum częstotliwości od HF do SHF oraz w zakresie doskonalenia umiejętności operatorskich w contestach i łącznościach DX.

VY 73
Bogdan SP3LD

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.05
891,305 unikalne wizyty