Klub posiadaczy RBM-1
Dodane przez SQ3OOK dnia 02 czerwiec 2016 15:26
Na tegorocznym ŁOS-iu po raz pierwszy została zorganizowana wystawa radiostacji RBM 1. W sumie zaprezentowano 8 radiostacji RBM 1 oraz jedną RB. Radiostacje były w bardzo dobrym stanie technicznym, natomiast radiostacja RB była w wystawiona jako "zabytek archeologiczny" bowiem egzemplarz został wykopany z ziemi. Aby wziąć udział w wystawie, wystarczyło tyko przywieźć swój egzemplarz radiostacji do namiotu konkursowego w sobotę rano do godziny 11.00.

Na wystawie została wybrana RBM-ka roku 2016. Pierwsze miejsce zajęła radiostacja RBM1 należąca do kolegi SP6NIP, drugie miejsce SP9UOP, trzecie SP5VJO. Organizatorami wystawy byli SP3LD, SP7NEK, SQ9KQZ, YL SQ9KQZ, Rafał P.
Treść rozszerzona
W trakcie wystawy został powołany wirtualny Klub posiadaczy RBM-1. Będzie to grupa miłośników historii radiokomunikacji wojskowej i cywilnej, której symbolem jest posiadanie radiostacji RBM-1. Członkowie klubu wypełnili ankietę: Imię, Znak, email, ewentualnie telefon do której dołączono fotografie posiadanej RBM- 1 oraz tabliczki znamionowej z typem i nr fabrycznym.

Natomiast na tegorocznym 5 Zjeździe Technicznym Krótkofalowców SP w Burzeninie zostanie zorganizowana przez SP OTC wystawa TRX Bartek i Antek 2016. Na wystawę nie trzeba się rejestrować, wystarczy tyko przywieź swój egzemplarz radiostacji w sobotę rano do godziny 11.00, Na wystawie zostanie wybrana poprzez głosowanie zwiedzających i specjalnie powołanej komisji najciekawsza konstrukcja Bartka i Antka. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Organizacją wystawy zajmuje się SP OTC - SP3CSD i SP3LD przy współpracy z SP9MRN.
Bogdan SP3LD